úvod

Engadin Sv. Mořic se nachází v nadmořské výšce 1 800 m vysoko v údolí Engadin v jihovýchodním cípu Švýcarska na jižní straně Alp. Okouzlující, světově proslulý Sv. Mořic je atrakcí, ale také výzvou s drsnou a nedotčenou přírodou. Mezi další TOP důvody k návštěvě patří sportovní a kulturní události a pestrá, vysoce kvalitní kuchyně.

Bližší informace naleznete na www.engadin.stmoritz.ch.

​

Jedinečné zimní kouzlo

Horní Engadin je největším regionem zimních sportů ve Švýcarsku, kde se splní sny každému zimnímu nadšenci. Kromě 350 kilometrů perfektně upravených sjezdovek, 57 lanovek a vleků a 34 horských restaurací s inspirujícími slunečnými terasami se tento prázdninový region pyšní prvotřídní panenskou přírodou a nejlepším prašanem v Alpách. Za prozkoumání stojí také rozlehlý prostor údolí Engadinu s 230 kilometry rozmanitých běžkařských tratí a 150 kilometry malebných zimních turistických tras.

Bližší informace naleznete zde.


Hotel and Ski Pass

Prostě výjimečné: Zůstaňte déle než jednu noc v Engadinu Sv. Mořici v partnerském hotelu a můžete si zakoupit hotelový skipas za 38 CHF. Tato speciální nabídka platí po celou zimní sezonu 2017/18 na osobu/den na celou dobu pobytu v partnerském hotelu.

Bližší informace naleznete zde.


Největší whisky bar světa

Světově známé středisko Svatý Mořic je zajisté na mapě všech milovníků dobré whisky. V místním hotelu Waldhaus am See se toti nachází největší bar whisky bar světa. Jeho prvenství potvrzuje i Guinessova kniha rekordů a najdete tady vice než 2.500 druhů whisky a nechybí ani produkt z České republiky.

Bližší informace naleznete zde.


Výtvarné muzeum Segantini

Pokud se zajímáte o výtvarné umění, zajisté oceníte Museum Segantini, kde můžete shlédnout velkoformátová plátna rakousko-italsko-švýcarského umělce Giovanniho Segantiniho, kterého krajina Engadinu okouzlila. Muzeum najdete mezi částmi St. Moritz Dorf a Bad.

Bližší informace naleznete zde.


St. Moritz Gourmet Festival 2018

Velice exkluzivní a známý gurmánský festival St. Moritz Gourmet Festival se bude letos konat ve dnech 12. – 20. 1. 2018 ve Sv. Mořici a oslaví tak svůj 25. ročník. Festival svým návštěvníkům nabízí špičková gurmánská potěšení a spostu doprovodných akcí.

Bližší informace naleznete zde.


Největší dezertový buffet v Graubündenu

Život vám osladí největší buffet dezertů v Graubündenu ve Val Roseg v hotelu Roseg Gletscher. Od stanice vlaku v Pontresině sem dojdete pěšky, na běžkách nebo na sněžnicích. Požitkáři mohou využít dopravu kočárem taženým koňmi.

Bližší informace naleznete zde.


50. Engadin Skimarathon

Engadin Skimarathon se koná vždy druhou neděli v březnu již od roku 1969. Tato akce je dnes populárnější než kdykoliv předtím. Až tak překvapivé to není, oba závody – 42 km dlouhý úsek z Maloji do S-chanf a trasa půlmaratonu z Maloji do Pontresiny – totiž vedou těmi nejkrásnějšími zasněženými místy v Engadinu.

Bližší informace naleznete zde.


Apartment Special 2017/2018

Balíček Apartment Special zahrnuje pronájem prázdninového bytu včetně skipasu a veřejné dopravy v Horním Engadinu. Těšte se na pestrost sluncem zalitého vysokohorského údolí Engadinu, kde je sníh zaručen. Čeká tu na vás celkem 88 sjezdovek, až 230 km běžkařských tratí a 150 km tras pro zimní pěší turistiku.

Možnost rezervovat balíček naleznete zde.


White Turf - dostihy na zamrzlém jezeře

Tři únorové neděle (4. 2., 11. 2. a 18. 2. 2018) nabízejí ve Svatém Mořici úchvatný zážitek z proslulých dostihů na ploše zamrzlého jezera, akce se nazývá White Turf. Dostihy na ledě nejsou pro koně jednoduché a jejich majitelé start dobře zvažují - v loňském roce startoval i kůň z české stáje. K nejpůsobivějším patří tradičně dostih ve Skijöringu. V přestávkách se můžete procházet areálem a přičichnout k životu smetánky, která si dává ve Svatém Mořici sraz. Cena vstupného je překvapivě velmi přijatelná a sklenička šampaňského vám pocity ze Sv. Mořice ještě umocní.

Bližší informace naleznete zde.


Bobové dobrodružství ve Svatém Mořici

Pokud máte rádi rychlost, neměli byste si nechat ujít jízdu ve čtyřbobu, je to vrcholný adrenalinový zážitek. Ve Svatém Mořici se každoročně staví bobová dráha vedoucí až na “předměstí” do sousední Celeriny a vy si můžete koupit účast v opravdové “ostré” jízdě! Čtyřbob je samozřejmě řízen profesionály… Je to nezapomenutelný zážitek, vloni ho vyzkoušel i Ondřej Bank a rychlost až 130 km v hodině v zimní krajině je mu určitě bližší než nám obyčejným smrtelníkům, i tak to prý byl odvaz. 1700 m dlouhým korytem s 19 zatáčkami a převýšením 130 metrů prosvištíte ani ne za dvě minuty.

Bližší informace naleznete zde.


Engadin Sv. Mořic Corvatsch – nejdelší sjezdovka pro noční lyžování ve ŠvýcarskuNoční lyžování

Nejdelší sjezdovku pro noční lyžování najdete v areálu Corvatsch ve Sv. Mořici. Noční lyžování se tady koná každý pátek a ideální je spojit ho s tradiční večeří přímo na svahu. Fondue pak chutná opravdu báječně.

www.engadin.stmoritz.ch


Aqua centrum ve švýcarském OvavervaAqua centrum Ovaverva

V roce 2014 se ve Sv. Mořici otevřelo nevšedně řešené aquacentrum pro návštěvníky Sv. Mořice s názvem Ovaverva. Ovaverva nabízí návštěvníkům lázeňské wellness centrum (různé druhy saun, wellness procedury, apod.), 25m krytý bazén se skokánky a tobogány, sportovní a fitness centrum, Nejde o obyčejný akvapark, záběr nového symbolu Svatého Mořice bude široký – zaměřuje se na sportovce, rodiny, dospělé i děti, cyklisty, lyžaře, školy i sportovní oddíly. Venkovní sportovní centrum bude v zimě zaměřené na běžkaře a v létě na příznivce horských kol.


Sv. Mořic -Engadinské údolíSv. Mořic – diamant mezi zimními středisky

Jiskřivý Sv. Mořic, městečko položené vysoko v Engadinském údolí, je jedním z nejproslulejších zimních lyžařských středisek světa. Název je registrován jako mezinárodně chráněná obchodní značka a všude ve světě je spojován s prvotřídní úrovní a elegancí. Zimní turismus tady odstartoval v roce 1864, a dodnes si zachovává styl a nabízí řadu událostí světového jména i obchody všech významných značek. Právě tato atraktivní kombinace přírody, sportu, kultury, aktivit a poklidu, společně s jedinečnou polohou na břehu jezera, dělá ze Sv. Mořice drahokam engadinské koruny.

www.engadin.stmoritz.ch/150years
Engadin Svatý Mořic v létě 

Engadin St. Moritz
CH-7500 St. Moritz
Tel. +41 (0)81 830 00 01
allegra@estm.ch
www.engadin.stmoritz.ch