úvod

Zajímavou alternativou pro ubytování ve Švýcarsku jsou mládežnické ubytovny. Název je trochu matoucí, protože již dávno tento řetězec neslouží jen mladým podle data narození, ubytovat se tady může každý bez ohledu na věk. A mimo vícelůžkových, nabízí již téměř každá ubytovna i pokoje dvoulůžkové. Samozřejmostí je snídaně. V roce 2014 byly otevřeny 2 nové ubytovny – v Saas-Fee a Saanen. Ta v Saas-Fee je první wellness ubytovnou. Rezervace zejména v létě je nutná.

www.youthhostels.ch

​

Jízdenka do Davosu zdarma

Swiss Youth Hostel ve světoznámém lyžařském středisku Davos nabízí před Vánoci výjimečnou nabídku pro své hosty. Pokud se zde ubytujete v období od 15. 11. do 23. 12. 2018 alespoň na dvě noci, získáte automaticky zpáteční železniční jízdenku z kteréhokoliv místa ve Švýcarsku do Davosu zcela zdarma.

Bližší informace naleznete zde.


Skipas v Lucernu zdarma

Swiss Youth Hostel v Lucernu si pro své návštěvníky připravil velice příjemný dárek – pokud se ubytujete alespoň na jednu noc, získáte zdarma skipas, který je možné využít v jednom ze třinácti lyžařských středisek v regionu Lucernského jezera. Akce platí od 1. 12. 2018 do 31. 3. 2019.

Bližší informace naleznete zde.


Skipas ve Sv. Mořici za 38,- CHF

Mládežnické ubytovny ve Sv. Mořici a Pontresině nabízejí svým hostům, kteří se ubytují alespoň na jednu noc, denní skipas za 38,- CHF. Engadin Sv. Mořic nabízí celkem 88 perfektně upravených sjezdovek, 3 snow parky a široký výběr z 34 horských restaurací. Nabídka je ve Sv. Mořici platná ve dnech 20. 10. 2018 - 5. 5. 2019 a v Pontresině ve dnech 30. 11. 2018 - 30. 3. 2019.

Bližší informace naleznete zde.


Ubytování s lanovkami zdarma

Pokud se ubytujete v období od 28. 4. do 31.10. 2018 ve Swiss Youth Hostelu ve středisku Crans-Montana, Davos, Klosters, Pontresina, Sv. Mořic a v hostelu v Saas-Fee, obdržíte kartičku, která vám poslouží i jako jízdenka na místní lanovky po celou dobu vašeho pobytu.

Bližší informace naleznete zde.Nový hostel Swiss Youth Hostels v Graubündenu

Nabídka Swiss Youth Hostels se od zimní sezony 2017/2018 rozšířila o nový hostel v Trinu v kantonu Graubünden. Hostel nabízí celkem 48 pokojů a je součástí místního Mountain Forest Centre.

Bližší informace naleznete zde.Nový klenot mládežnických ubytoven

Pro cestovatele se otevřela nová mládežnická ubytovna “Bella Lui” ve světově proslulém alpském středisku Crans-Montana, která vznikla rekonstrukcí stejnojmenného hotelu. Ubytování se nabízí se zaváděcí cenou CHF 29,- za noc pro věrné klienty.

Bližší informace naleznete zde.Bezbariérový přístup u Swiss Youth Hostels

Díky spolupráci Swiss Youth Hostels a nadace „Denk mich“ je více a více mládežnických ubytoven po celém Švýcarsku bezbariérově přístupných. Momentálně je přes polovinu z 52 mládežnických ubytoven bezbariérově přístupná a jejich počet neustále roste.Mládežnická ubytovna v Saas-Fee s vlastním wellness programem

Mládežnická ubytovna sítě Swiss Youth Hostels jako první nabízí hostel s vlastní wellness zónou. Hostel je situovaný v horském středisku Saas-Fee v kanonu Wallis a svým hostům nabízí využití wellness zóny a fitness centra. Hostel lze naléz pod označením wellnessHostel4000. Díky velkému zájmu o tento typ ubytování vám doporučujeme včasnout rezervaci vašeho pobytu.

Bližší informace naleznete zde.Slevy na ubytování ve ŠvýcarskuSlevová průkazka pro Vaše ubytování

Požádejte o vydání hostelové průkazky, která Vám v síti Swiss Youth Hostelů přinese slevu na vaše ubytování a pokud bude hostel přebookován, budete mít přednost v případě uvolnění nějakého pokoje! Tuto průkazku si můžete vystavit již zde v ČR a je platná na celosvětovou sít hostelů HI (Hostelling Internation - International Youth Hostel Federation) po dobu jednoho roku.

Bližší informace naleznete zde.
Levné a pěkné: Švýcarské mládežnické ubytovny v Graubündenu

Švýcarské mládežnické ubytovny dnes nejsou žádnými masovými noclehárnami. Staly se výhodnou alternativou pro rodiny, zimní sportovce a skupiny. Cheap&Chic! Moderně vybavené, položené uprostřed horské kulisy, místa kde se setkávají turisté z celého světa. V Graubündenu stojí za zvláštní doporučení například ubytovna ve Scuolu nebo v Lenzerheide/Val­bella jako ideální výchozí bod pro zimní sportovní aktivity.

www.youthhostel.chSwiss Youth Hostels
Schaffhauserstrasse 14
P.O. Box
CH-8042 Zürich
T. +41 44 360 14 14
F. +41 44 360 14 60
E-mail: contact@youthhostels.ch (obecné dotazy)
E-mail: booking@youthhostels.ch (rezervace)
WEB: www.youthhostels.ch
Švýcarská síť hostelů Swiss Youth