úvod

​

Oblast Aletsch na osluněné vysokohorské plošiněAletsch

Oblast Aletsch na osluněné vysokohorské plošině nabízí klidnou dovolenou s jedinečnými výhledy na Aletschský ledovec, ale i na impozantní walliské vrcholy. Oblast samotná je bez automobilového provozu. Z údolí sem vyjedete lanovkou. Mimo nepřeberného množství turistických stezek všech obtížností tady najdete i golfové hřiště a jezero, kde se v létě dá i koupat. Ochutnat byste měli místní specialitu slaný koláč Cholera.

www.aletsch.ch
Rodinné středisko nad údolím RhonyNendaz

Rodinné středisko nad údolím Rhonyposkytuje velký počet apartmánů, ale i  nový hotel s wellness nabídkou.Můžete odtud pořádat výlety podél vodovodních kanálů Suonen nebo absolvovat tady kurz hry na Alphorn. V červenci se tu koná i největší festival alphornistů. K návštěvě zve také místní sýrárna a nejvyšší vrchol oblasti Mont Fort.

www.nendaz.ch
Perlička sevřená v objetí hor, to je oblast Saas-FeeSaas-Fee

Jedno z lyžařských středisek, kde můžete lyžovat i v létě. O Saas-Fee se říká, že je to perlička sevřená v objetí hor. Jste obklopeni čtyřtisícovkami a můžete tady podniknout řadu horských túr i zdolat čtyřtisícový vrchol Allalin. Můžete také ale v pohodě vyjet na Mittel Allalin nejvýše položeným metrem a dát si kávu v otočné restauraci. Saas-Fee letos v létě otevírá novou mládežnickou ubytovnu, která má i vlastní wellness. Ubytovaní v údolí Saas mají lanovky v létě zdarma a k tomu další výhody.

www.saas-fee.ch
Veysonnaz nad údolím Rhony s nabídkou dostupných apartmánůVeysonnaz

Do Veysonnaz se vyšplháte zatáčkami z údolí Rhony a můžete se ubytovat v některém z apartmánů, které nabízejí v létě velmi přívětivé ceny. Středisko má k dispozici i bazén, kam je vstup pro ubytované zdarma. Pro Vaše výlety pěší i na horském kole jsou Vám k dispozici desítky kilometrů značených tras. Ideální místo pro sportovní dovolenou v horách.

www.veysonnaz.ch
Jedno z top středisek Švýcarska – ZermattZermatt

Jedno z top středisek Švýcarska, které střeží hora hor jedinečný Matterhorn. Nejoblíbenější výletní místa jsou pak Malý Matterhorn, nejvýše položená stanice lanovky v Evropě. Gornergrat s výhledy na Matterhorn nebo Rotthorn, ze kterého se zpět do Zermattu můžete vydat gourmetskou stezkou. Nevynechte ani návštěvu místního muzea. Při letní dovolené Vám dobře poslouží jízdenka Peak Pass.

www.zermatt.ch
Wallis v zimě.