úvod

SWISSmag slaví kulatiny! Jubilejní 10. vydání nás zavede např. na nejkrásnější švýcarské vyhlídky, zavede nás na 48 hodin do Lichtenštejnska, ukáže nám co se dá ve Švýcarsku podniknout s dětmi, nebo jaké feráty nabízí kanton Graubünden. A mnoho mnoho dalšího.
Přejeme krásné počtení!

​SWISSmag 10 vychází 20. 3. 2014

Zde najdete více informací o předplatném časopisu SWISSmag

Časopis SWISSmag si můžete objednat i v E-SHOPU.

Časopis SWISSmag ve verzi pro tablety a chytré telefony si můžete zakoupit na Issuu.com, Alza media nebo na portálu Floowie.


Časopis SWISSmag ve verzi pro tablety a chytré telefony si můžete zakoupit na portálu PUBLERO nebo na portálu Floowie.
Zde přinášíme náhledy několika stran z časopisu SWISSmag 10:

Echo ze Švýcarska


První slova v češtině? Indický slon - Rozhovor s novým švýcarským velvyslancem

Každou chvíli žertuje, aby pak květnatě vyprávěl o historii a poučení, které si z ní můžeme dnes vzít. Takový je nový švýcarský velvyslanec Markus-Alexander Antonietti, který se v říjnu přestěhoval z Venezuely do Prahy.


Jura, Mekka švýcarského hodinářství

Hodinky a hodinářství patří k zemi helvetského kříže stejně neodmyslitelně jako čokoláda, Matterhorn nebo dokonalý dopravní systém. Právem si zaslouží být součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Přesto vydat se po stopách historie výroby hodinek od jejích skromných prvopočátků v 17. století přes produkci v manufakturách až po světové úspěchy znamená nahlédnout v pohoří Jura do trochu jiného Švýcarska.


Pilatus story II - Nenápadná sláva švýcarského letectví

Víte, co je Pilatus? Legendami opředený kopec nedaleko Lucernu. Zároveň ale název letadel vyrábějících se v nedalekém Stansu. Tady je druhý díl seriálu o této zajímavé letecké firmě.


48 hodin v Lichtenštejnsku - Malá země s velkými lákadly

Zlí jazykové tvrdí, že je Lichtenštejnsko 27. kantonem Švýcarska. Ačkoliv s ním má společnou například měnu nebo poštu, je to svébytný malý stát, který nepostrádá nic z toho, co by měla moderní země mít. A nejsou to jen banky. Rozmanité přírodní podmínky dovolují na 160 kilometrech čtverečních například pěstovat víno, provozovat vysokohorskou turistiku nebo lyžovat.


Za 8 výhledy

Rozhlédněte se osmkrát do dáli, pokaždé z jiného místa, a obdivujte alpskou krajinu ptačím pohledem. Kdo má rád nádherné alpské výhledy a chce se k nim dostat lanovkou, má letos jedinečnou šanci. Stačí si pořídit velmi výhodný Swiss Peak Pass a švýcarské hory může obdivovat skoro za hubičku.


Letní tipy ve znamení jedinečných výhledů – osobně vyzkoušeno

Jedinečné výhledy nemusí být ani ve Švýcarsku jen z hor a na hory, vyhlížet se dá i z oken panoramatických vlaků, z ochozů věží kostelů, hradů a zámků i z teras restaurací a oken hotelů. Vyzkoušené tipy, které doporučujeme i vaší pozornosti.


Grimselwelt - Vítejte v „tajném“ ráji

Jak nalákat turisty do „zakázaného“ světa? První krok je jasný: odstranit zákazy. A dál? Třeba zkusit návštěvníky rozmazlovat, jak jen to jde. Zveme vás na překvapivou exkurzi do Grimselweltu, pozoruhodného kraje vodních elektráren ve švýcarských Alpách.


Na cestě s dětmi od zoo až po sjezdovku Světového poháru

„Tak tohle bude ta pravá dovolená,“ slibuji dětem, když do kufru balíme sportovní oblečení, trekové boty i plavky. „Žádné ležení u moře, bude dobrodružství…“ Vyrážíme na pětidenní tuláckou dovolenou po Švýcarsku. Každou noc strávíme v jiném hotýlku, každý den navštívíme jiné zajímavé místo. Jaké? Takové, aby to šestiletá dvojčata bavilo a také rodiče se nenudili.


Graubünden - Feráty na dosah ledovců

Je vám pojem Graubünden lhostejný? Pokud máte rádi pohyb v horách, tak by neměl. Je to největší a nejvýchodnější kanton Švýcarska. Pro našince tudíž i nejbližší a nejdostupnější.


Opojná závrať ve Wallisu

Jsou tu opravdu nejkrásnější vinice, zpěvavá francouzština a hezcí muži. Stráně jsou zalité sluncem a Rhôna ještě mladá. Kanton Wallis – to je ráj bílého vína.


Tête de Moine - Když sýr vypadá jako růže

Vypadá jako krásná rozkvetlá růžička, ale je to sýr – Tête de Moine, v překladu hlava mnicha. Prý mu tak říkají proto, že svým tvarem připomíná právě hlavu. Anebo to s tím názvem bylo trochu jinak? Čtěte o jednom z nejslavnějších švýcarských sýrů.
A mnoho dalšího najdete v aktuálním SWISSmagu 10.
Štítky: SWISSmag