úvod

​

Kempy

Kempy jsou ve Švýcarsku většinou na krásných místech, jsou vždy čisté a jejich síť je hustá a není třeba je ani v sezóně rezervovat. Ceny kempů ve městech jsou obvykle vyšší než ceny kempů i na těch nejúžasnějších místech v přírodě a v řadě kempů jsou i místa pro obytná auta.

Ukázka kalkulace: stan 2x2 m CHF 10, dospělá osoba CHF 8, dítě 6-15 let CHF 4, pes CHF 4, pobytová taxa CHF 1. Ceny se mohou ještě lišit podle sezóny. Hlavní sezóna je 5. 7. - 11. 8., může se ovšem regionálně lišit.

Kempy nejsou standardně vybaveny chatičkami, pokud takové ubytování vyhledáváte, je třeba si předem zjistit, zda takové ubytování ve vámi zvoleném kempu nabízejí a chatky je třeba si předem rezervovat. Výhodou je možnost spát každý den jinde, nevýhodou vozit si veškeré vybavení s sebou.

Bližší informace o kempování naleznete v naší sekci Užitečné informace pro cestovatele.

Prázdninové domy a apartmány

Komfortním a cenově lákavým řešením je ubytování v prázdninovém bytě nebo domě. Pokud si tady i budete vařit, ušetříte tak za nejvyšší výdaj, kterým je stravování v restauracích.

V České republice nabízí největší nabídku prázdninových bytů a apartmánů společnost Interhome. Její výhodou je, že všechny byty a domy jsou pravidelně kontrolovány. Vaše ubytování si tak můžete objednat a zaplatit již zde v ČR a na místo již jen dojet. Výhodou tohoto typu ubytování je úplná nezávislost a pohodlí. Nejlevnější jsou nabídky v létě v lyžařských střediscích. Například oblast 4 údolí ve Wallisu se středisky Veysonnaz, Nendaz, Verbier. Nevýhodou je snad jedině to, že v hlavní sezóně je obvykle třeba objednat celý týden. V menších střediscích nemusí být ale ani toto pravidlem.

Cena apartmánu pro 2 osoby na týden je již od 2.600,- Kč v last-minute mimo sezónu (př. Nendaz), tj. 192,- Kč osoba/den. Pro 4 osoby od 4.058,- Kč za týden, tj. 142,- Kč osoba/den.

Mládežnické ubytovny

Zajímavým ubytováním zejména pro cestovatele jsou ve Švýcarsku také mládežnické ubytovny Swiss Youth Hostels. Mládežnické ubytovny jsou i v těch nejvyhlášenějších střediscích jako Zermatt, Sv. Mořic, Grindelwald apod. a nejsou určeny jen mladým podle věku, ale všem, i rodinám. Samozřejmě nejlevnější jsou tady vícelůžkové pokoje bez příslušenství, ale ve většině dnes najdete i dvou a čtyřlůžkové pokoje hotelového typu (tedy s vlastním sociálním zařízením). V mládežnické ubytovně dostanete i snídani a můžete si objednat velmi kvalitní polopenzi. Cena tady začíná na CHF 20 za osobu a den.

Podívejte se na novinky a nabídky Swiss Youth Hostels.

Bed & Breakfast

I ve Švýcarsku naleznete širokou síť ubytování typu Bed & Breakfast (B&B nebo také BnB) – tedy postel a snídaně. Toto velkce jednoduché ubytování je vhodné, pokud máte v plánu přenocovat pokaždé na jiném místě a ideálně během vaší cesty po Švýcarsku cestujete s batohem.

Prozkoumejte nabídku Bed & Breakfast Switzerland.

Hotely

Švýcarské hotely a místní hoteliéři jsou po celém světě známí svou pohostinností a vysokým standardem nabízených služeb. V této alpské zemi naleznete hotely všech typů a kategorií.

Ubytovaní alespoň na jednu noc ve vybraných regionech získají návštěvnickou kartu, se kterou získají různé benefity (např.: místní lanovky zdarma, výlety a sportovní vyžití zdarma nebo s výraznou slevou apod.). Vybraná města nabízejí také svým ubytovaným klientům návštěvnickou městkou kartu, se kterou mají MHD po dobu jejich pobytu zdarma s řadou dalších výhod.

Ubytování na farmách

Jedinečný způsob, jak si dovolenou užije celá rodina, včetně nejmenších dětí, jsou prázdniny strávené na farmě. A když ne celý týden, tak jen třeba jedna nebo dvě noci. Poznáte zblízka život švýcarských farmářů, děti se potěší se zvířátky, a navíc je tahle dovolená cenově příznivá.

Širokou nabídku s rychlou možností on-line rezervace nabízí webová stránka www.agrotourismus.ch. Nabídku více jak 90 vybraných farem naleznete na naší stránce Ubytování na farmě v sekci Ubytování.

Ubytování s češtinou

Pokud máte obavu z domluvy na místě, podívejte se na náš přehled českých ubytovatelů ve Švýcarsku.

Tipy

S výjimkou kempů nedoporučujeme jet do Švýcarska bez předchozí rezervace ubytování. Nehrozí ani tak, že byste nic nenašli, ale to, že vydáte více peněz, než když budete rezervovat předem.

Širokou nabídku ubytování a nabídky jízdenek po Švýcarsku naleznete u agentury Switzerland Travel Centre a bohatou nabídku ubytování naleznete také na Booking.com. Při hledání ubytování doporučujeme také hledat na internetových stránkách zvolené destinace.
Doprava do Švýcarska

Levné stravování ve Švýcarsku