úvod

​

Nejvýše položené adventní trhy Evropy

K nejatraktivnějším výletním cílům u jezera Vierwaldstätter¬see patří nesporně 2132 metrů vysoký vrchol Pilatus, tyčící se nad historickým městem Lucern. Zatímco ještě ve středověku byl na tuto horu zakázán přístup, protože byl její vrchol považován podle legend za sídlo draků, dnes se sem dostaneme pohodlně horskými dráhami. Na vrcholu Pilatusu se každoročně pořádají vánoční trhy (pouze o víkendu 15. – 17.11.2019). Proč se na Pilatus vypravíme, je ovšem perfektní výhled nejen na nedaleké Lucernské jezero, ale i na řadu známých švýcarských vrcholů jako je Rigi, Säntis, Tödi nebo Titlis. Při dobré viditelnosti uvidíme i čtyřtisícovky Bernských Alp a vrcholky v německém Schwarzwaldu. Cena zájezdu 2.790,- Kč - vstupné není v ceně. Zájezd je opět na stránkách.

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.


LAST-MINUTE: Bernina Express

Švýcarsko je především země překrásné alpské přírody. Čeká vás proto jedinečný zážitek na nejkrásnější železniční trati na světě - Bernina Express: Tirano - Sv. Mořic. Panoramtickým vlakem vyjedete z cca 429 m n. m. přes Ospizio Bernina cca 2.250 m n. m. do Sv. Mořice, který leží ve výšce cca 1.800 m n. m. Vlak zvládá několik tunelů, mostů a stoupání až do 70 promile. Cena zahrnuje: dopravu busem, panoramatický vlak vč. jízdenky + místenky, průvodce CK AKORD. Termín zájezdu je 25.10. – 27.10. 2019 a cena 3.600,- Kč.

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.


Autosalon Ženeva 2019

Autosalon v Ženevě a největší automobilové muzeum veteránů nebo vlakové muzeum (2. největší v Evropě) v Mulhouse. Největším magnetem je návštěva 89. ročníku Autosalonu v Ženevě s možností si prohlédnout i Staré město Ženevy včetně největšího vodotrysku v Evropě, můžete uskutečnit i plavbu po jezeře. Termín: 14.-17.3.2019 s ubytováním ve 3* hotelu v Murtenu, v ceně 4.890,-Kč je doprava autobusem, 1x ubytování se snídaní, průvodce

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.


To nejlepší ze Švýcarska

Oblast Jungfrau a Matterhornu, bájná hora Pilatus nad Lucernem – lehká turistika pro každého. Na zájezdu se svezete nejstrmější zubačkou na světě z r. 1889, v klidu si prohlédnete romantický Lucern, navštívíte soutěsku Aareschlucht, čokoládovnu a skanzen v Ballenbergu. Nebude chybět lehká turistika v oblasti Jungfrau a Matterhornu. Termíny: 2.-7.7., 20.-25.8., 17.-22.9., v ceně je zahrnuto 3x ubytování ve 3* hotelu u Interlakenu, 3x polopenze, 3x balíček na oběd, autobusová doprava a průvodce.

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.


Jarní lyžování v oblasti Sv. Mořice

322 slunečních dní v roce, 350 km sjezdovek: Diavolezza/Lagalp, Corvatsch a Corviglia. Vysoká nadmořská výška od 1.716 do 3.303 m a 2 ledovcové areály jsou naprostou zárukou dokonalých sněhových podmínek a prašanu až do jara. Pojeďte si s námi zalyžovat do St.Moritz, kolébky zimních sportů 1928 a 1948, nejvyhlášenějšího zimního lyžařského střediska Evropy. A nemusí to být nejdražší lyžování. Budeme se Vás o tom snažit přesvědčit. Termín: 4.-7.4.2019 s ubytováním ve 3* hotelu v Pontresině, v ceně 14.590,-Kč je doprava autobusem s denním přejezdem do Švýcarska, 3x ubytování s polopenzí, 3x skipas, průvodce. Sleva při vlastní dopravě.

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.


Na webových stránkách cestovní kanceláře Quicktour najdete i další zájezdy do Švýcarska: Horskými vlaky po Švýcarsku 14.-19.8., Oblast Wallis - Matterhorn, Ženevské jezero, Chamonix i Aletschský ledovec 28.6.-5.7., Turistika v oblasti Sv. Mořice (12.-16.6. a 25.-29.9.) a v oblasti Davosu (18.-22.6.2019).


Krásy Švýcarska s CK HOŠKA TOUR

CK HOŠKA TOUR pořádá poznávácí, cyklo a pěší zájezdy do Švýcarska každoročně. Pro letošek jsme připravili poznávací zájezd do nádherné oblasti Engadinu s ubytováním ve Sv. Mořici. Svezete se horskými vlaky Glacier a Bernina Express. Navíc jízdné lanovkami podle programu je už v ceně. Budete obdivovat masiv Bernina. Dále vyjedete na Piz Nair a projdete se po květinové stezce, navštívíte malebná městečka, soutěsku a vyjedete zubačkou na Muottas Muragl s výhledy na jezera v údolí. Kochat se budete i ledovci. Termín je 5. 7. – 11. 7. 2019. Do té samé lokality můžete vyrazit i za pěší turistikou 30. 6. – 6. 7. 2019.

Bližší informace naleznete zde:
Poznávací zájezd s panoramatickými vlaky a lanovkami kolem Sv. Mořice.
Pohodový cyklozájezd podle řeky Rhony k Ženevskému jezeru se zastávkou v Zermattu pod Matterhornem.
Turistika v horském prostředí v regionu Engadin s ubytováním ve St. Moritzu, lanovky v ce.


Školní zájezdy do Švýcarska s V-TOUR

Cestovní kancelář V-TOUR organizuje pro školy zájezdy za zajímavostmi Švýcarska. Mezi nejpopulárnější místa patří například Ženeva, Bern, Kostnice, ale i CERN, TECHNORAMA, čokoládovna Nestlé a Rýnské vodopády.

Bližší informace o nabídkách V-TOUR naleznete zde.


Horská turistika ve Walliských Alpách

10denní zájezd s horskou turistikou na dohled od Matterhornu. Na zájezdu nebudeme zdolávat zaledněné čtyřtisícovky, ale vychutnáme si poctivé horské túry v úchvatné krajině samotného srdce Alp. Z vrcholů, sedel a horských chat budeme obdivovat zdejší ledovce a vrcholy, na kterých se psala historie horolezectví. Mimo jiné se podíváme k ledovci Schwarzbergglet­scher, chybět nemůže ani túra pod symbol oblasti Matterhorn, projdeme se nad ledovcem Aletsgletcher a vystoupíme i na 3 206 m vysoký vrchol Jegihorn.

Bližší informace o zájezdu s CK Alpina naleznete zde.


Davos - nejlepší MTB oblast Evropy

6denní MTB cyklozájezd do ráje všech bikerů. V okolí horského střediska Davos na jihovýchodě Švýcarska se nachází jedna z nejlepších singletrailových oblastí v Evropě. Množství trailů je neskutečné a za 4 dny určitě vše neprojedeme. Když k tomu přidáme neomezené použití pěti lanovek, přírodní scenérie, možnost jezdit prakticky po všech horských stezkách a dokonalé služby, pochopíme, proč je Davos králem mezi MTB středisky Evropy.

Bližší informace o zájezdu s CK Alpina naleznete zde.


Do Švýcarska exkluzivně nejen za vínem

Pojeďte s námi do Švýcarska na netradiční zájezd. Všechny ochutnávky vín i večeře jsou již v ceně! Navštívíte pitoreskní oblast Jury, kamenná středověká městečka, malebné louky s divokými koňmi. Zjistíte, co je Hlava mnicha, a také ji ochutnáte... Porovnáte bílá švýcarská vína z oblasti Baseland a Jura se soudními alsaskými víny a víny Černého lesa. Setkáte se s místními vinaři nad jezerem Biel nejen u vína, ale také u večeře s grilovanými specialitami... A nebudou chybět ani lanovky a lodní výlet - to vše vám dopřeje Zlatý lístek nezapomenutelné hory Pilatus!

Více informací u organizátora zájezdu CK TRAVEL 2002 naleznete zde.


Nejkrásnější města, hory a jezera

Vydejte se s námi za kouzlem dávných časů do skanzenu Ballenberg, ozubnicovou železnicí na Schynige Platte za nejkrásnějším kruhovým výhledem ve Švýcarsku a otáčivou lanovkou Rotair až na vrcholek Titlisu do světa sněhu a ledu. Nechte se ohlušit hřmícími vodopády Reichenbachfall. Navštivte města UNESCO – Bern a Lucern. Plavte se po Thunském jezeře a Vierwaldstätter­see, odkud budete moci vystoupat zubačkou na „Královnou hor“ Rigi Kulm s úžasnými výhledy na 13 jezer v údolí . . . poznejte s námi srdce Švýcarska!

Více informací u organizátora zájezdu CK TRAVEL 2002 naleznete zde.
Za bernardýny, nejvyšší horou a nejdelším ledovcem Evropy

Chcete znát domov bernardýnů? Víte, jak Sv. Bernard zachraňoval život v nebezpečném horském průsmyku? Chcete vyjet na nejvyšší horu Evropy? Pak jeďte s námi do Valisu, oblasti, kde zasněžené stráně sousedí s vinicemi, ve kterých se rodí vynikající hutná červená vína. Spolu s námi budete žasnout, kde se vzaly cenné sbírky Picassa, van Gogha, Cézanna a sochy da Vinciho v nevelkém městečku Martigny, ve kterém se s bernardýny i pomazlíte... A jen kousek odtud budete stát u nejdelšího ledovce Evropy...

Více informací u organizátora zájezdu CK TRAVEL 2002 naleznete zde.


Kompletní přehled zájezdů do Švýcarska s CK TRAVEL 2002 naleznete zde.Raftingové klenoty Švýcarska – Grand Canyon Vorderrhein a Engadin – přední Rýn a Inn

Jeden z reklamních sloganů hovoří o Švýcarsku jako o zemi, kde jsou hory doma, a vy sami se můžete přesvědčit, že nejenom hory, ale i divoké horské řeky. Obtížnost: Středně těžký rafting maximálně WW IV. Vhodné pro pokročilé, ale zvládnou to i zdatní začátečníci. Odměnou za nacestované kilometry Vám bude kvalitní divoká voda s kulisou alpských velikánů. Splujeme si Evropské veletoky RÝN a INN v místech, kde jsou ještě divokými řekami prodírajícími si cestu horskými kaňony.

Obtížnost: Středně těžký rafting maximálně WW IV. Vhodné pro pokročilé, ale zvládnou to i zdatní začátečníci.

Více info na www.ckklic.cz.
Poznávací zájezdy do Švýcarska s CK EMMA

CK EMMA nabízí v roce 2019 několik velice zajímavých zájezdů do Švýcarska. V nabídce jsou například tématické zájezdy zaměřené na vlaky, hory, vinice a města.

Aktuální nabídku naleznete zde.
Švýcarské železnice – světové dědictví UNESCO

5denní poznávací zájezd na téma švýcarských horských vlaků:

 • Jízda vlakem po trase Bernina Expressu z Poschiava do průsmyku Bernina;
 • prohlídka sv.Mořice a dále jízda vlakem po trase Glacier Expressu přes světoznámý viadukt Landwasser až do Tiefencastelu;
 • jízda vlakem z Churu do Arosy (a zpět) přes množství serpentin, mostů a tunelů;
 • jízda vlakem z Filisuru do Davosu přes viadukt Wiesen (s výškou téměr 90m nejvyšší v celé Rhétské dráze);
 • výjezd zubačkou na Schatzalp – vyhlídkové místo nad Davosem;
 • jízda vlakem Rhätische Bahn hlubokou nedostupnou soutěskou Rýna až do Ilanzu;
 • lodní výlet po jezeře Vierwaldstättersee a prohlídka Luzernu.

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.
Pěší turistika u Matterhornu

8denní zájezd s turistikou, v rámci kterého mimo jiné navštívíte:

 • přehradu Mattmark
 • Zermatt
 • jezero Schwarzsee pod Matterhornem
 • Saas-Fee a otáčivou restauraci Mittelallalin (3 460 m n. m.)
 • Sunneggu s jezírkem Leisee
 • horskou chatu Britania (3 030 m n. m.)
 • Hohsaas a Almagelleralp
 • Montreux a vodní hrad Chillon u Ženevského jezera

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.

Kompletní přehled zájezdů do Švýcarska s CK INEX naleznete zde.