úvod

Čtyři místa bez automobilového provozu Riederalp, Bettmeralp, Fiescheralp a Fiesch propojená do lyžařské oblasti s 35 lanovkami a vleky a 104 km sjezdovek. Sněhová a sluneční jistota ve výšce nad 2 000 m n. m. na jižně orientované terase Aletsch. A největší výhoda, lyžujete přímo ode dveří. Proto i velmi oblíbené u rodin. Najdete tu i snowparky, U-rampy, večerní lyžování, trasy pro pěší i pro sněžnice s jedinečnými vyhlídkovými body jako Eggishorn ve výši 2 869 m n. m. a výhledem na Aletschský ledovec zapsaný na UNESCU. www.aletscharena.ch

​

Lyžařský areál Aletsch Arena

Alpský lyžařský areál Aletsch Arena propojující Riederalp, Bettmeralp a Fiesch-Eggishorn vám v zimní sezoně od prosince do dubna poskytne perfektní lyžařské podmínky v nadmořské výšce od 1.845 do 2.869 m s celkovou nabídkou 104 km sjezdovek. Vesničky jsou bez automobilového provozu a dopravíte se sem pomocí lanovky z vesničky Fiesch.

Bližší informace naleznete zde.


Dynamické ceny skipasů v Aletsch Arena

Pro letošní zimní sezonu si lyžařská oblast Aletsch Arena připravila pro své návštěvníky dynamické ceny skipasů, které si můžete zakoupit on-line za výhodných podmínek a vyhnout se tak frontám na místě. 7. 12. 2019 se navíc ve Fieschi otevírá nový dopravní terminál pro návštěvníky Aletsch Areny.

Bližší informace naleznete zde.


Sobotní lyžování pro děti zdarma

Od 18.1. do 21.3.2020 si děti a mladiství do 20 let mohou každou sobotu užít celodenní lyžování v Aletsch Areně zcela zdarma. Skipas,který je nutné mít pro vstup na sjezdovky si mohou vyzvednout zdarma a navíc k němu získají slevu 30% na místní dopravu.

Bližší informace naleznete zde.


Nový terminál ve Fieschi

Do oblasti Aletsch Arena se z údolí nejsnadněji dopravíte z nově vybudovaného terminálu ve Fieschi, kde pohodlně zaparkujete a dále už pokračujete lanovkou. Výhodou poté je, že nahoře už je oblast bez automobilového provozu a výhled je úchvatný nejen na ledovec ale i na druhou stranu údolí a nejvyšší švýcarské vrcholy.

Bližší informace naleznete zde.


Aletsch v létěAletsch Arena
Furkastrasse 39
CH-3983 Mörel-Filet
Tel.: +41 27 928 58 58
E-mail: info@aletscharena.ch
www.aletscharena.ch