úvod

Díky malé vzdálenosti České republiky od Švýcarska je velice výhodné využít pro vaši cestu do této krásné alpské země autobusové spojení, které nabízí několik autobusových dopravců.

​

V návaznosti na aktuální covidovou situaci naleznete aktuální informace k autobusovým spojům do Švýcarska na stránce Cestování do Švýcarska.

Nobless Line

V roce 2015 otevřela společnost Nobless Line se svými mimořádně luxusními dvoupatrovými restaurant busy pravidelné každodenní spojení z Prahy do St. Gallenu, Curychu a Bernu. Exkluzivní dvoupatrové autobusy s nadstandardní výbavou nabízejí vedle cestovní zóny Nobless Class také restaurant v přízemí s palubním personálem a plnohodnotnou toaletou. Díky těmto atributům se cestování mezi českou a švýcarskou metropolí dostává na novou úroveň pohodlí v autobusové dopravě. Nobless Line navíc nabízí přepravu vašeho lyžařského vybavení zcela zdarma a slevy pro seniory a děti.Rezervace jízdenek probíhá telefonicky u společnosti Nobless Line (+420 602 333 369) nebo webových stránkách www.noblessline.cz.


ČSAD Tišnov

Společnost ČSAD Tišnov provozuje svými dálkovými autobusy již 30 let pravidelné denní spojení z Brna, Prahy a Plzně do švýcarského St. Gallenu, Curychu, Lucernu a Bernu. Za toto období tišnovské autobusy přepravily bezpečně do cíle přes 600.000 spokojených cestujících a mezi Českou republikou a Švýcarskem ujely přes 37.000.000 kilometrů. Tyto letité zkušenosti, denní spojení, zpáteční a slevové jízdné, velké pokrytí i česky mluvící personál na švýcarském území řadí ČSAD Tišnov do pozice experta pro tuto výjimečnou destinaci.

Pro své zákazníky firma nabízí na palubě pohodlných autobusů mimo zkušených a profesionálních řidičů také již ve standardním palubním servisu svačinový balíček s minerální vodou, teplé nápoje zdarma, toaletu, WI-FI připojení po celou cestu, možnost zapůjčení deky nebo tabletu, bezplatnou přepravu zavazadel, otevřené zpáteční jízdenky za zvýhodněnou cenu, zásuvky na 230V pro každé sedadlo, možnost přepravy kol, lyží i menších domácích mazlíčků. Speciální benefity, jako třeba 6. jízdenku zdarma, využijí převážně věrní zákazníci.

Pro naprostý komfort nabízí ČSAD Tišnov široké možnosti rezervace a platby jízdného. Cestující má možnost využití telefonického, osobního i online nákupu. Široké sítě předprodeje i oficiálního zastoupení přímo ve Švýcarsku. Také je možnost nákupu přímo u řidiče, a to v CZK/EUR/CHF i bezkontaktně platební kartou.

Rezervaci jízdenek lze provést pohodlně na www.csad-tisnov.cz, telefonicky na +420 549 121 151 a +420 724 141 895 nebo také pomocí e-mailu na predprodejjizdenek@csad-tisnov.cz.


RegioJet

Do Švýcarska můžete přijet v pohodlí na palubách žlutých autobusů RegioJet spojujících několikrát týdně Prahu se St. Gallenem, Curychem, Lucernem, Ženevou, Lausanne a Luganem. Cestování žlutými autobusy je přitom cenově výhodné a servis během cesty zahrnuje například filmy na palubě, horké nápoje zdarma a samozřejmě přítomnost a asistenci stevardky po celou dobu jízdy. Jízdenky je možné si rezervovat on-line na stránkách RegioJetu nebo v jejich síti prodejních poboček.


FlixBus

Využijte pro své cesty do Curychu zelené autobusy FlixBus. Z pražského autobusového nádraží Florenc a zastávky Na Knížecí nabízejí spojení s cenou od 549 Kč. FlixBus je mladý, evropský poskytovatel dálkové dopravy a od roku 2013 nabízí alternativní, pohodlný a ekologický způsob cestování za dostupné ceny. Výhodou cestování autobusy FlixBus kromě dostupné ceny a největší sítě spojů v Evropě je, že si jízdenku zakoupíte on-line a odbavení probíhá digitálně, není třeba nic tisknout. Během cesty autobusy poskytují extra místo na nohy, kvalitní Wi-Fi připojení i elektrické zásuvky. Na palubu autobusu si s sebou můžete bezplatně vzít jedno příruční zavazadlo a další kufr uložit do zavazadlového prostoru. Více informací o odjezdech najdete na stránce www.flixbus.cz.