úvod

Díky malé vzdálenosti České republiky od Švýcarska je velice výhodné využít pro vaši cestu do této krásné alpské země autobusové spojení, které nabízí několik autobusových dopravců.

​

Nobless Line

V roce 2015 otevřela společnost Nobless Line se svými mimořádně luxusními dvoupatrovými restaurant busy pravidelné každodenní spojení z Prahy do St. Gallenu, Curychu a Bernu. Exkluzivní dvoupatrové autobusy s nadstandardní výbavou nabízejí vedle cestovní zóny Nobless Class také restaurant v přízemí s palubním personálem a plnohodnotnou toaletou. Díky těmto atributům se cestování mezi českou a švýcarskou metropolí dostává na novou úroveň pohodlí v autobusové dopravě. Nobless Line navíc nabízí přepravu vašeho lyžařského vybavení zcela zdarma a slevy pro seniory a děti.

Od 16. 8. 20108 nabízí společnost Nobless Line také nově linku z Prahy a Plzně do švýcarského města Lucern, linka jezdí dvakrát týdně a na cestující čeká zcela nový a unikátně řešený autobus s označením Exclusive Class s kapacitou pouhých 36 míst v konfiguraci 2+1.Rezervace jízdenek probíhá telefonicky u společnosti Nobless Line (+420 602 333 369) nebo webových stránkách www.noblessline.cz.


RegioJet

Do Švýcarska můžete přijet v pohodlí na palubách žlutých autobusů RegioJet spojujících několikrát týdně Prahu se St. Gallenem, Curychem, Bernem, Lausanne, Ženevou a Basileji. Cestování žlutými autobusy je přitom cenově výhodné a servis během cesty zahrnuje například filmy na palubě, horké nápoje zdarma a samozřejmě přítomnost a asistenci stevardky po celou dobu jízdy. Rezervujte si autobusové jízdenky ve výhodných tarifech First minute nebo Last minute již od 950,- Kč. Pro rodinné cestování do Švýcarska využijte výhodné jízdenky v tarifu Rodinná jízdenka již za 3 300,- Kč.


ČSAD Tišnov

ČSAD Tišnov provozuje svými dálkovými autobusy již 25 let pravidelné každodenní spojení z Brna, Prahy a Plzně do St. Gallenu, Curychu, Lucernu a Bernu, 3x týdně také do Fribourgu, Lausanne a Ženevy. Pohodlné autobusy nabízí Wi-Fi připojení, zásuvky 220 V a toaletu. V ceně jízdenky je zahrnuta přeprava zavazadel, občerstvovací balíček a nápoje. Rezervační systém včetně ceníku a jízdního řádu naleznete na www.csad-tisnov.cz. Rezervaci i koupi jízdenky lze také objednat telefonicky na čísle +420 549 121 151 nebo +420 724 141 895.


FlixBus

Využijte pro své cesty do celkem 39 míst ve Švýcarsku zelené autobusy FlixBus. Z pražského autobusového nádraží ÚAN Florenc a z Hlavního nádraží v Praze nabízejí spojení 4x denně do Curychu (od 729 Kč), 2x denně do Basileje (od 858 Kč) a 1x denně do Bernu (od 1 108 Kč). FlixBus je mladý, evropský poskytovatel dálkové dopravy a od roku 2013 nabízí alternativní, pohodlný a ekologický způsob cestování za dostupné ceny. Díky chytrému network planningu a backend systému poskytuje FlixBus nejrozsáhlejší meziměstskou autobusovou síť čítající 100 000 denních spojů do 800 destinací v 19 zemích.


Eurolines

Autobusový dopravce Eurolines rozšířila své pokrytí Švýcarska a celkově nabízí 13 destinací ve Švýcarsku (Basilej, Bern, Curych, Fribourg, Lausanne, Lugano, Martigny, Montreux, Riddes, Sierre, Sion, St. Gallen a Ženeva). Linku zajišťují moderní a pohodlné autobusy Setra řady 5 a těšit se můžete na polohovatelná sedadla s dostatečným prostorem pro nohy, klimatizaci, WC, el. zásuvky 230 V, bezplatné Wi-Fi, denní tisk a časopisy. Zdarma je možné přepravit 2 cestovní a 1 příruční zavazadlo.