úvod

Představujeme vám některé z našich bližších partnerů českého zastoupení Switzerland Tourism.

​

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika

Česko-švýcarská obchodní komora byla založena 1. 7 . 1991. Její kořeny sahají však daleko hlouběji a to do roku 1972, kdy byla z iniciativy chemických a farmaceutických firem při příležitosti znovu podepsání obchodní dohody mezi Švýcarskem a Československem založena v Curychu HST Handelskammer Schweiz Tschechoslowakei. HST tak již 30 let podporuje hospodářské vztahy mezi Českou republikou a Švýcarskem. Jedná se o komoru smíšenou podporující obousměrný vzájemný obchod a vztahy. Stabilní základnu HST tvoří zhruba 150 členů. Mezi ně patří nejen zástupci švýcarských společností působících na českém trhu, ale i další významné organizace a jednotlivci. Hlavním cílem komory je propagace a podpora vzájemného obchodu. Zajistit platformu pro setkávání, výměnu kontaktů, informací a zkušeností a vytvoření obchodních příležitostí. Pro své členy komora organizuje minimálně dvě akce měsíčně, které jsou velmi pestré. Mezi pořádanými eventy můžete nalézt: odborné seminář, konference, společenské, kulturní a sportovní akce jako např. golfový Turnaj, Business Cocktail, Swiss Business Breakfast či Vánoční večeři.
www.hst.cz
SNOW – časopis pro lyže a snowboard

Zimní časopis věnovaný carvingu, freeridu, skialpinismu, telemarku, zimnímu cestování a dovolené.
www.snow.cz
ČEDOK

Čedok je nejstarší cestovní kanceláří u nás a nabízí klientům služby již od roku 1920. Dbáme na vysokou úroveň cestování a nejvyšší kvalitu poskytovaných služeb, záleží nám na každém z Vás. Vaše bezstarostná a příjemně strávená dovolená vždy byla a je pro nás prioritou. Na těchto základech stavíme veškeré naše služby a s hrdostí říkáme, že umíme plnit Vaše sny. Díky našim dlouholetým zkušenostem nás ke spolupráci od srpna roku 2016 přizvala Itaka Holdings, největší cestovní skupina zemí evropského východního bloku s obratem více než 1 mld EUR v roce 2019. Ročně využije služeb skupiny Itaka více než 1,5 mil. turistů. Díky tomuto spojení můžeme neustále vylepšovat podmínky pro Vaše cestování na českém trhu a v zahraničních destinacích.

www.cedok.cz
NEV-DAMA

Základy Nev-Damy byly položeny už na začátku 90. let, kdy vznikly 3 cestovní kanceláře různého zaměření: zatímco Nemo a Vesta se specializovaly na letní zájezdy (každá v různých zemích), doménou CK Dama byla zimní dovolená. Sloučením všech tří specialistů vznikla v roce 1998 cestovní kancelář NEV-DAMA, která se stala nejoblíbenější cestovní kanceláří na zimní dovolenou v ČR. V roce 2011 se CK NEV-DAMA stala součástí finanční skupiny KKCG a 1. ledna 2014 obchodní značkou Cestovní kanceláře FISCHER, a.s., kterou je dodnes. Společně s obchodními značkami FISCHER, eTRAVEL a PRIVILEQ reprezentujeme FISCHER GROUP – největší cestovní skupinu v České republice s více než 450 tisíci klienty a ročním obratem přesahujícím 6 miliard korun. Od května 2020 jsme také hrdými členy německé skupiny REWE a její divize cestovního ruchu DER Touristik spolu s EXIM tours.
www.nev-dama.cz
CK Experitour

Cestovní kancelář Experitour s.r.o. je na trhu od roku 2010. V prvních letech své existence se zaměřovala primárně na Bulharsko, Rumunsko a všeobecně na Balkán. V roce 2016 Experitour koupila CK Nikolas tours a sjednotila obě značky pouze pod Experitour. Postupem času Experitour získávala nové spokojené klienty a rozšiřovala svou nabídku. Dnes se s Experitour můžete vydat do více než 15 zemí na pobytové, poznávací nebo čistě turistické zájezdy. Experitour si zakládá na osobním přístupu ke klientům, pečlivému výběru průvodců a autentickém stylu cestování. Na webu CK si můžete vybrat samozřejmě také z několika zájezdů do Švýcarska, kde se můžete těšit na skvělé průvodce.
www.experitour.cz
Kancelář OEAV.cz

Vídeňskou sekci Edelweiss rakouského svazu Alpenverein zastupujeme v České republice již od roku 1998. Naší snahou je poskytování komplexních služeb a informací souvisejících s pohybem a pobytem v horách. Proto kancelář OEAV.CZ nabízí svým členům mnohem více, než jsou standardní výhody člensví v Alpenvereinu. V naší stylové „alpské“ prodejně vám na počkání vyřídíme členství Alpenvereinu, nabízíme zde kompletní sortiment map z edice Alpenverein, mapy a knižní průvodce Freytag & Berndt, doplňkové zboží s logem alpské protěže a provozujeme zde outdoorovou půjčovnu.
www.oeav.cz
Interhome - rekreační domy, apartmány

Interhome pronajímá téměř 35.000 rekreačních domů a apartmánů ve 27 zemích, které uspokojí prakticky každé individuální přání: dovolená na horách i u moře, pobyt ve městě či na venkově, ubytování v moderním apartmánu, historickém zámku nebo v luxusní vile s bazénem. Služby Interhome zahrnují zpracování celého rezervačního procesu - od objednávky přes platbu, předání klíčů, až po závěrečný úklid. Díky přísnému systému hodnocení hvězdičkami si navíc můžete být jisti, že rezervované ubytování bude dosahovat standardu, který očekáváte.
www.interhome.cz
Projekt Poznej světové dědictví UNESCO

Autorský projekt RNDr. Mileny Blažkové pod názvem Poznej světové dědictví UNESCO přibližuje místa v České republice i ve světě vybraná organizací UNESCO pro svou mimořádnou hodnotu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví.
www.unesco-mediain.cz
Kudyznudy.cz

Podívejte se na portál Kudyznudy.cz nabízející komplexní nabídku pro každého cestovatele. Lidé se tu mohou inspirovat tipy na výlety po celém Česku, které uspokojí rodiny s dětmi, party mladých lidí, romantiky i velké sportovní fajnšmekry. Zároveň je to jeden z hlavních nástrojů, kterým agentura CzechTourism zdarma pomáhá podnikatelům v propagaci jejich nabídek. V sezoně stránky zaznamenávají měsíčně až 2 miliony návštěv. Projekt se může pochlubit také svou fanouškovskou verzí na Facebooku, kde si cestovatelé vzájemně sdílí zajímavosti a novinky z webu.
www.kudyznudy.cz
Časopis Freundschaft

Časopis pro všechny, kteří se učí německy nebo si své znalosti chtějí udržet, osvěžit či rozšířit. V pravidelných rubrikách naleznete nejen texty na čtení, ale i úkoly na procvičení gramatiky a slovní zásoby. Časopis je možno využít v hodinách německého jazyka ve škole i na kurzech či pro samostudium a materiály dobře slouží pro přípravu na maturitu, přijímací zkoušky na VŠ, státní jazykové zkoušky nebo mezinárodní certifikáty.
www.freundschaft.cz
Kavárna kočičí

Přímo v samém srdci Prahy, co by kamenem dohodil od Staroměstského náměstí najdete rodinnou kočičí kavárnu, kde Vás vždy přivítáme s úsměvem. Naše kavárna vznikla jako příjemné odpočinkové místo pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od šedi všedního dne u výtečné kávy Doubleshot a ve společnosti živých kočičích mazlíčků. Momentálně na Vás čeká 6 kočiček a 3 kocouři. Naše kavárna se také již od samého počátku věnuje zdravé stravě, a proto u nás vždy naleznete výběr veganských, bezlepkových a raw pochoutek. Těšíme se na Vás!
www.kavarnakocici.cz
Sdružení železničních modelářů Pečky

SŽM Pečky je sdružení železničních modelářů z okolí Peček, Kolína, Prahy a přilehlých obcí. Naše sdružení čítá zhruba 25 aktivně se podílejících osob na stavbě kolejišť v měřítkách: 0, H0, H0m, H0e, TT, N, Z, T. Mimojiné zde také naleznete podrobný model železniční sítě Rhétské dráhy ze švýcarského kantonu Graubünden, která je od roku 2008 také na seznamu světového dědictví UNESCO.
www.szmpecky.webnode.cz