úvod

Flix, rychle rostoucí společnost v oblasti technologie a mobility, pokračuje ve své expanzi a oznamuje prodloužení linky z Prahy přes Mnichov do Curychu až do turistického střediska Interlaken. Přidána je také zastávka ve městě Zug.

​

Jde o prodloužení již osvědčené linky z Prahy do Curychu autobusovým dopravcem FlixBus. Českým cestovatelům zpřístupňuje mimo švýcarské destinace, také Kostnici a Bodamské jezero. Spojení Prahy s Interlakenem pro FlixBus zajišťuje společnost Umbrella Coach and Buses a autobus bude každoděnně odjíždět z pražské Florence v 07:20, nastoupit lze na zastávce Praha Hlavní nádraží (7:30), dále zastavuje v Řezně (11:05), Mnichově (13:20), Friedrichshafenu (15:50), Meersburgu (16:15), Kostnici Altmannsdorfu (16:55) a Kostnici Hlavním nádraží (17:10), ve Švýcarsku následuje již zastávka Curyšské letiště v 18:15, Curych (18:45), navazují nové stanice v Zugu (19:30), a do cílové stanice v Interlakenu přijíždí ve 21:10. Opačným směrem vyjíždí z Interlakenu spoj v 08:45, zastavuje v Zugu (10:35), Curychu (11:30) a na curyškém letišti (11:50), v Kostnici na hlavním nádraží (12:55), v Kostnici Alltmansdorfu (13:05), Meersburgu (13:45), Friedrichshafenu (14:15), Mnichově (17:10), Regensburgu (19:00) a přijíždí do Prahy na Hlavní nádraží ve 22:30 a na Ústřední autobusové nádraží na Florenci ve 22:35.

Ceny jízdenek jsou od 599,- Kč v případě Curychu a Zugu a od 679,- Kč za cestu do Interlakenu.

„Máme zájem o rozvíjení spojení do turisty oblíbeného a vyhledávaného Švýcarska. V našem portfoliu je již dostupné spojení jak do hlavních měst Curychu, Bernu, tak i do lokalit na západě země do Ženevy či Lausanne. Prodloužením této linky do Curychu až do Interlakenu chceme zpřístupnit další zajímavá místa v atraktivní oblasti Bernských Alp.“ Osvětluje záměr FlixBusu Tomáš Beránek, tiskový mluvčí firmy.

Turistické cíle ve Švýcarsku jsou mezi českými cestujícími velmi oblíbené. Městečko Zug se chlubí působivým středověkým centrem. Dochovalo se i rozsáhlé městské opevnění a hodinová věž Zytturm z 13. století. V centru města je dodnes k vidění hrad, sídlo místních vládců Kyburků a později Habsburků. V něm dnes sídlí historické muzeum. Zug je také skvělým východiskem na řadu turistických stezek.

Konečná stanice Interlaken má unikání polohu mezi dvěma alpskými jezery. Je východiskem pro výlety do alpských oblastí Jungfrau nebo k bondovskému vrcholu Schilthorn - Piz Gloria. Hned nad Interlakenem se nachází vyhlídkový vrchol Schynige Platte, kam lze vyjet historickou ozubnicovou železnicí. Nad městem se tyčí několik dalších vyhlídkových stanovišť. I takto instantně lze okusit pravé alpské vrcholy. Švýcaři upozorňují, že každý by měl navštívit Aletschský ledovec, ten totiž v důsledku klimatické změny rychlým tempem taje. Díky té samé změně se ale místní chlubí téměř středomořskými teplotami na březích jezer. I pro milovníky slovesného umění má Interlaken významnou zajímavost: již od roku 1912 tu každoročně hrají na otveřeném jevišti s kulisami středověkého stavení představení Schillerova zpracování Viléma Tella. V představení hraje na 250 místních učinkujících. Švýcarsko nabízí pro turisty celou škálu možných cílů. Spojení FlixBusem je možností, jak se do země dostat jednoduše, udržitelně a za příjemnou cenu.

O společnosti Flix

Společnost Flix je průkopníkem v oblasti dopravy, spolu se svými značkami FlixBus a FlixTrain nabízí ke klimatu šetrné, pohodlné a cenově dostupné cestování. Díky výjimečnému obchodnímu modelu a inovativním technologiím vytvořila společnost Flix největší síť dálkových autobusů v Evropě a rychle expanduje v globálním měřítku včetně Spojených států, Kanady a Brazílie. Jako průkopník udržitelné dopravy provozovala společnost Flix v roce 2018 první ekologické dálkové vlaky, v roce 2018 zahájila pilotní projekt plně elektrických dálkových autobusů a v roce 2021 uvedla na trh první dálkové autobusy v EU poháněné bioplynem. Zatímco se společnost Flix zabývá vývojem technologií, plánováním sítě, řízením provozu, marketingem a prodejem, řízením kvality a neustálým rozšiřováním produktů, důvěryhodní dopravní partneři zajišťují každodenní provoz na trasách. Jedinečná kombinace technologického start-upu, platformy elektronického obchodu a klasické dopravní společnosti postavila společnost Flix do čela konkurenčního boje s velkými mezinárodními společnostmi a trvale mění globální prostředí mobility. Další informace o společnosti Flix naleznete na adrese. www.flixbus.cz