úvod

Ve spolupráci se společností Interhome jsme si pro vás připravili v prosinci soutěž o týdenní pobyt v rekreačním apartmánu až pro 6 osob od společnosti Interhome švýcarském Zermattu na úpatí Matterhornu.

​

Soutěže jste se mohli zúčastnit na našich webových stránkách MojeSvycarsko.com od 1. do 31. 12. 2022 a zde vám přinášíme přehled správných odpovědí a výherců.

Hlavní výhra

Výherce hlavní ceny se může těšit na ubytování v rekreačním apartmánu Silence od společnosti Interhome na 7 nocí ve švýcarském horském středisku Zermatt bez automobilového provozu na úpatí ikony Švýcarska – hory Matterhorn. Apartmán je určen pro až 6 osob a nachází se v centru samotného Zermattu. Zermatt samotný je znám díky bohaté nabídce pro aktivní dovolenou v létě i zimě, celoroční možnosti lyžování, nejvýše položenou lanovkou Evropy vedoucí na Matterhorn Glacier Paradise s panoramatickými výhledy a ledovcovou jeskyní a také nespočtem nádherných pěších tras v létě i zimě.

Správné odpovědi:

1. V kolika zemích je možné si pronajmout rekreační domy a apartmány společnosti Interhome?
27

2. Který panoramatický vlak spojuje Sv. Mořic s Zermattem a provozuje ho společně Rhétská dráha a Matterhorn-Gotthard Bahn?
Glacier Express

3. Kolik km měří Aletschský ledovec, který je zároveň nejdelším ledovcem Alp?
20 km

4. Nejvíce aktuálních turistických informací o Švýcarsku naleznete:
Na webu MojeSvycarsko.com

5. Kolik lidí se zúčastní této soutěže? 639

Výherci soutěže:

1. cena: Pavel Citta – týdenní pobyt v rekreačním apartmánu Silence v Zermatt až pro 6 osob od společnosti Interhome a dárkové balení švýcarských sušenek Kambly
2. cena: Zdeněk Král – 2 celodenní jízdenky na Rhétskou dráhu a dárkové balení švýcarských sušenek Kambly
3. cena: Kateřina Rychtrová – sada kuchyňských nožů Victorinox a dárkové balení švýcarských sušenek Kambly
4. cena: Ondřej Procházka – švýcarský armádní nůž Victorinox a dárkové balení švýcarských sušenek Kambly
5. cena: Denisa Šikýřová, Milena Sikorová – sada cestovních průvodců o Švýcarsku (Švýcarsko po kolejích a v pohorkách, Švýcarsko Grand Tour + 111 tipů, Švýcarsko pěšky a vlakem)
6. cena: Jan Halíř – cestovní průvodce Švýcarsko Grand Tour + 111 tipů, tvrzená nálepka Grand Tour na auto a tabulka švýcarské čokolády Ragusa
7. cena: Jan Borek – cestovní průvodce Švýcarsko po kolejích a v pohorkách a tabulka švýcarské čokolády Ragusa
8. cena: Gabriela Malečková – švýcarská kšiltovka a tabulka švýcarské čokolády Ragusa

Každý výherce navíc získá knihu Hotelové legendy Švýcarska, čistící hadřík na optiku, roční předplatné magazínu SWISSmag.

Výherci byli informováni o své výhře v soutěže na e-mailové adrese, kterou uvedli do soutěžního formuláře.

Swisstainable, aneb Švýcarsko udržitelně

Cestujete rádi, ale zároveň chcete co nejméně zatěžovat přírodu a poznat Švýcarsko trvale udržitelným způsobem? Využijte při svých cestách švýcarskou veřejnou dopravou, která není jen dovolenkový zážitek. Tento typ dopravy také představuje jeden z ekologičtějších způsobů poznávání Švýcarska. Vlaky patří ke Švýcarsku stejně neodmyslitelně jako čokoláda, sýry a hodinky, a navíc místní železniční doprava se na celkových emisích CO2 ze všech druhů dopravy ve Švýcarsku podílí pouze 0,2 %. Prozkoumejte nespočet drobností a Swisstainable nabídek, které přispívají k trvale udržitelnému turismu a vašemu pohodlnému cestování na MySwitzerland­.com/Swisstai­nable. Prozkoumejte také naše Swisstainable tipy pro vaše dovolenou šetrnou k přírodě:


Proč Interhome

Švýcarská společnost Interhome pronajímá téměř 35.000 rekreačních domů a apartmánů ve 27 zemích, které uspokojí prakticky každé individuální přání. Pobyt na horách nebo u moře, ve městě či na venkově, u sjezdovky nebo u jezera, ubytování v moderním apartmánu, ve stylovém selském stavení, na zámku, v luxusní vile s bazénem nebo třeba na majáku – své zasloužené volno strávíte přesně tak, jak chcete. V naprostém soukromí, s dostatkem prostoru a maximálním komfortem. Díky přísnému systému hodnocení hvězdičkami si navíc můžete být jisti, že rezervované ubytování bude dosahovat standardu, který očekáváte. Jako klient Interhome se zároveň můžete podílet na ochraně klimatu, a to díky kompenzaci uhlíkové stopy vzniklé Vaším pobytem v rekreačním objektu. Společnost Interhome se trvale zasazuje a i nadále bude usilovat o udržitelný cestovní ruch v oblasti rekreačního ubytování.
Víte, že:

Rhétská dráha, provozovatel železniční dopravy v Graubündenu, klade velký důraz na původ energie, kterou odebírá, a na další vývoj v oblasti udržitelnosti. Již od roku 2013 využívají pro všechny své lokomotivy a nemovitosti elektrickou energii poskytovanou ze 100 % z vodních elektráren. Jejich energetická spotřeba ve vlacích a na nádražích je průběžně optimalizována, ať už pomocí řízení vnějšího vzduchu s minimalizací CO2, obnovitelných zdrojů energie pro vytápění nebo moderních konceptů recyklace.

Vrchol Niesen, který je ve Švýcarsku známý především svým až nepřirozeně pravidelným tvarem připomínající pyramidu, se nachází u Thunského jezera a svým návštěvníkům nabízí řadu aktivit. Na vrchol Niesen se vydejte pozemní lanovkou, podél které se každoročně pořádá běžecký závod po nejdelším schodišti světa, a vychutnejte si zde tradiční švýcarskou kuchyni ve vrcholové restauraci, která zavedla velice zajímavý zero-waste koncept, kdy jsou zbytky jídla, oleje, kávové sedliny a dalších suroviny zpracovávány na palivo v bioplynové stanici Frutigland. Při cestě zpět dolů se vydejte na pěší túru po alpských loukách – na trase najdete samoobslužné ledničky, do kterých místní farmáři dodávají své výrobky. Vy si zde vyberete produkty dle chuti a do kasičky u ledničky vložíte požadovaný obnos.

Hora Rigi, vypínající se nad Lucernským jezerem, se pyšní titulem Královna hor. Alespoň jednou za rok sem touží vyjet každý Švýcar. Důvodem nejsou jen nádherné výhledy, ale i venkovní lázně v mezistanici Rigi Kaltbad First nebo svezení se po trase první evropské zubačky. Také Rigi ale inovuje – nové vlaky využívají energii vzniklou při brždění také pro svůj pohon. Sdružení přátel Rigi dlouhodobě pečuje i místní faunu a flóru a na svazích Rigi tak můžete nalézt více než 50 % druhů evropských orchideí. Toto vše řadí Rigi mezi nejlepší v ocenění Swisstainable.

Dračí vrchol Pilatus, domovská hora města Lucern na pobřeží stejnojmenného jezera, je opředena řadou legend a na jejích vrchol se můžete vydat hned třemi způsoby. Tím nejvíce sportovním je výšlap na vrchol Pilatusu pěšky, který zabere ca 5 hodin. Pohodlnější variantou je poté cesta nejstrmější zubačkou světa nebo lanovkou. Zmíněná zubačka prochází aktuálně modernizací a od roku 2023 se můžete těšit na nové moderní panoramatické vozy, které energii vytvořenou bržděním vracejí zpět do sítě a využívají ji tak pro svůj pohod a snížení energetické náročnosti.

Loď MS Diamant loďařské společnosti Lake Lucerne Navigation Company (SGV) je přelomovým počinem švýcarské plavby. Výhled pod hladinu, jezerní vodní lázeň pro nohy a vnitřní galerie s působivou skleněnou kopulí: tato loď je nepřekonatelná, pokud jde o technologickou dokonalost a luxus. Kromě toho nastavuje nová měřítka jako první klimaticky neutrální loď pro pravidelný provoz ve Švýcarsku – je poháněna hybridním pohonem, který vede k výrazně nižší spotřebě paliva, a tím i k nižším emisím CO2.