úvod

V letošní zimní sezoně 2022/2023 bude pro cestující nočními vlaky ČD z Prahy do Švýcarska připravena 20% sleva na 2- a 3-denní skipasy a také na zapůjčení lyžařského vybavení ve středisku Davos Klosters v rámci nabídky ČD Ski.

​

Všichni cestující nočními vlaky ČD z Prahy do Švýcarska (přes Rakousko a nově i přes Německo) budou moci v období od 21. 1. 2023 do 23. 4. 2023 využít slevu 20 % na 2- a 3- skipasy a také na případné zapůjčení lyžařského vybavení ve středisku Davos Klosters.

Pro uplatnění slevy na skipas je nutné, aby cestující na pokladně Davos Bergbahnen při nákupu skipasu předložil rezervační (lůžkový) příplatek s cílovými stanicemi Sargans, Davos nebo Klosters vystavený ČD při nákupu jízdenky na noční vlak. Nezbytnou podmínkou pro získání slevy je, že jízdenka musí být validována při kontrole ve vlaku vlakovým personálem – to také znamená, že jízdenka musí mít fyzickou podobu vydanou u přepážky nebo v případě nákupu on-line musí být vytištěna.

V případě zapůjčení lyžařského vybavení se 20% sleva uplatňuje na pokladně půjčovny Paarsenn Sports, zde není nutno jízdenku s rezervačním (lůžkovým) příplatkem nechávat – proto v případě zapůjčení vybavení je nutné si nejdříve zajistit vybavení a poté až nákup skipasu.

České dráhy nabízejí každodenní pravidelný provoz přímého nočního lůžkového vozu ČD z Prahy přes České Budějovice, Buchs SG a Sargans do Curychu. Od poloviny prosince 2022 bude rozšířen provoz nočních vlaků mezi Českou republikou a Švýcarskem o nový přímý noční spoj z Prahy přes Německo a Basileje do Curychu. Nový vlak v kategorii EuroNight zjednoduší cestování do kantonů na severozápadě Švýcarska.

Bližší informace o dopravě do Švýcarska vlakem naleznete na naší stránce Vlakem do Švýcarska.