úvod

Jaký je nejslavnější švýcarský autor? Které knihy jsou ve Švýcarsku bestsellerem? Jak funguje nejslavnější švýcarské nakladatelství? Kam ve Švýcarsku zajet po stopách slavných spisovatelů? Existuje vůbec švýcarská literatura, nebo je to jen součást velkého německého trhu? A proč Jaroslav Foglar miloval právě Švýcarsko?

​

Tyto a další otázky si klade ve svém vyprávění nakladatel a překladatel Ondřej Müller a hledá na ně odpovědi. Některé jsou překvapivé, některé vás utvrdí nebo naopak zviklají ve vašich názorech na švýcarskou kulturu.

Přijďte si poslechnout toto poutavé vyprávění i vy 8. 2. 2022 od 17:00 do Klubu cestovatelů v Praze (Masarykovo nábřeží 239, 110 00 Praha 1, zobrazit na mapě).

Ondřej Müller

Působí přes třicet let na českém trhu jako nakladatel, přeložil více než 50 titulů z němčiny a během své práce poznal osobně některé švýcarské autory a nakladatele a vydal jejich knihy. Na český trh přivedl Harryho Pottera, francouzské komiksy v čele s Tintinem, překvapil velkou monografií o malíři Zdeňku Burianovi. Díky svým vztahům se švýcarskými nakladateli vám představí švýcarskou kulturu z poněkud jiné perspektivy.

Klub přátel Švýcarska

Akci pořádá Klub přátel Švýcarska, který sdružuje lidi se zájmem o Švýcarsko. Setkání klubu se konají jedenkrát za měsíc vždy k určitému tématu. Pokud by někdo z vás měl zájem zúčastnit se přednášky, případně dostávat pozvánky pravidelně či se stát členem, kontaktujte přímo klub.
www.svycarskyklub.cz