úvod

Přijďte si s námi užít den plný železničních zážitků, zábavy a taktéž možnosti načerpat inspiraci pro vaši dovolenou v železničním ráji – Švýcarsku. Během hlavního programu Pražského železničního dne, který se uskuteční v sobotu 11. 9. 2020 od 09:00 do 17:00 na Masarykově nádraží, pro vás bude na místě připraven také náš stánek Switzerland Tourism s turistickými materiály a soutěží o lákavé ceny.

​

Centrem oslav bude opět Masarykovo nádraží (Havlíčkova 1014, 110 00 Praha 1, zobrazit na mapě), kde pro vás bude připraven bohatý program a na místě nebude chybět ani náš stánek Switzerland Tourism s aktuálními železničními a turistickými informacemi a soutěží o jízdenky na švýcarské železnice a lanovky. Program pro rodiny s dětmi se bude konat i na dalších místech Prahy a v jejím okolí. Těšit se můžete na jízdy historickými i moderními vlaky, nebo třeba výstavu železničních vozidel. Na Masarykově nádraží najdete výstavu kolejových vozidel, prohlédnout si můžete Masarykův salonek, chybět nebude ani doprovodný program pro děti a prezentace partnerů akce.

Jednodenní jízdenka Rhétské dráhy

K největším tahákům posledních let patří švýcarské vlaky, nabídku Rhétských drah najdete přímo na našem stánku, kde bude možné i zakoupit speciální jednodenní jízdenku Rhétských drah, platnou na celou železniční síť RhB a také na trasu panoramatických vlaků Bernina Express a Glacier Express. Cena této jízdenky je 750,- Kč.

Nabídka železničních zážitků

K největším atrakcím budou, jako již tradičně, patřit jízdy historickými vlaky. Parním vlakem vedeným lokomotivou Šlechtična (475.179) se můžete svézt z Masarykova nádraží do Hostivic (I. jízda), Neratovic (II. jízda) a Českého Brodu (III. jízda) a zpět po stejné trase. V parním vlaku je po celou dobu zajištěno občerstvení v historickém bufetovém voze. Letošní novinkou budou jízdy historickou patrovou soupravou (Bpjo) nejen po pražských spojkách. Vlak pojede přes stanice Běchovice, Malešice, Zahradní Město, Vršovice, Vyšehrad, Hlavní nádraží a Libeň zpět na Masarykovo nádraží. Trasa je koncipována jako okružní tj. bez možnosti nástupu/výstupu po trase vlaku.

Do stanice Praha-Dejvice a zpět bude tentokrát jezdit parní vlak vedený lokomotivou Heligon (414.096), která bude mít pražskou premiéru a také historická motorová souprava. S touto soupravou můžete podniknout navíc i kratší vyhlídkovou jízdu po Negrelliho viaduktu. Cena jednosměrné jízdy v historických vlacích do/z Dejvic je 50 Kč a 100 Kč za zpáteční jízdenku.

Za vyhlídkovou jízdu po Negrelliho viaduktu zaplatíte 50 Kč a jízdenky na tyto vlaky se budou prodávat v den akce na pokladnách ČD a u průvodčích ve vlacích.

Po trase Praha Masarykovo nádraží – Úvaly – Český Brod a zpět bude jezdit na vybraných pravidelných spojích historická elektrická souprava tzv. Žabotlam (ř. 451). Po trati Praha Masarykovo nádraží – Roztoky u Prahy – Kralupy nad Vltavou se můžete svézt na vybraných pravidelných spojích naopak moderní elektrickou jednotkou InterPanter (ř. 660).V těchto vlacích platí tarif ČD a PID.

Kromě pražského Masarykova nádraží se bude konat zajímavý program i na jiných místech, kam se můžete svézt zvláštními vlaky:

  • Praha-Dejvice: Rodinný den pořádaný Správou železnic, s. o.
  • Roztoky u Prahy: provoz modelového kolejiště KŽM
V sobotu 11. září navíc budou po hlavním městě jezdit historické autobusy. Navštívit můžete také Království železnic na Smíchově.


Vyhlášení výherců soutěže

Během hlavního programu jste měli možnost zúčastnit se naší soutěže o hodnotné ceny, zde vám přinášíme vyhodnocení a vyhlášení výherců.

Správně odpovědi
1) Jak se jmenuje domovská hora Lucernu, na kterou se dostanete nejstrmější zubačkou světa?
a) Pilatus

2) Který panoramatický vlak projíždí po UNESCO trati Albula a Bernina Rhétské dráhy?
b) Bernina Express

3) Nejvíce aktuálních turistických informací o Švýcarsku naleznete:
c) na webu MojeSvycarsko.com

Výherci soutěže
1. cena: Lhotková Kateřina – 2 zpáteční jízdenky na Pilatus
2. cena: Medonosová Natálie – 2 jednodenní jízdenky na Rhétskou dráhu
3. cena: Chalupa Ondřej – sada cestovních průvodců (Švýcarsko po kolejích a v pohorkách, Švýcarsko Grand Tour + 111 tipů, Švýcarsko pěšky a vlakem)
4. cena: Hněbřina Václav – cestovní průvodce Švýcarsko po kolejích a v pohorkách
5. cena: Rubeš Jiří, Špilerová Eva – cestovní průvodce Švýcarsko Grand Tour + 111 tipů
Každý výherce navíc získá roční předplatné magazínu SWISSmag.

Všem výhercům srdečně gratulujeme a věříme, že si své výhry užijí!

Výherci byli kontaktováni e-mailem, který uvedli na soutěžním lístku. Výhry jsou připraveny k vyzvednutí po předchozí dohodě v kanceláři Switzerland Tourism (Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7) nebo je možné je zaslat poštou výhercům, kteří bydlí mimo Prahu. Pokud výherce nebude do 5. 11. 2021 reagovat na výzvu k předání, propadá výhra ve prospěch organizátora (HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika, Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7, IČO: 256 005 83). Soutěže se mohl zúčastnit každý nad 18 let, a to pouze jednou pod svou e-mailovou adresou (v opačném případě byl ze soutěže vyřazen). O výherci rozhodlo správné zodpovězení 3 vědomostních otázek a nejpřesnější tip tipovací otázky, podle kterého se vytvořilo pořadí výherců.


Bližší informace a program celé akce naleznete zde a plakát akce si můžete stáhnout v PDF zde.