úvod

Rádi bychom vás pozvali na víkend plný sportovního vyžití, který si užijí i nesportovci. Ve dnech 27.–29. 8. 2021 se na Mělnicko vrátí švýcarský závod Gigathlon 2021. Během sobotního a nedělního programu (28. a 29. 8.) pro vás bude na místě připraven také stánek Switzerland Tourism s aktuálními turistickými tipy ze Švýcarska a soutěží pro návštěvníky akce.

​

KDY: 27.–29. 8. 2021
KDE: Camp Mělník (Klášterní 3906, 276 01 Mělník, zobrazit na mapě) a na Mírovém náměstí v centru Mělníka (zobrazit na mapě)
REGISTRACE: do 30. 4. 2021 za zvýhodněných podmínek, last-minute registrace do 20. 8. 2021 na Gigathlon.com

Gigathlon Czech Republic je víkend plný sportu pro hobíky i profíky. Závodí se v 5 disciplínách (běh, plavání, inline brusle, horské a silniční kolo) a ve 4 různých kategoriích (Single Man/Woman, Couple, Team of 5, Team Hobby 3-5). Vybírat můžete z klasického 2-denního závodu Weekend Gigathlon nebo 1-denní hobby verze Light Saturday Gigathlon. Unikátní kombinace 5ti disciplín, 4 kategorií a 2 závodů nabízí tak širokou škálu možností, kde si každý najde to pravé, na co se cítí.

Hlavní zázemí závodu včetně startu i cíle bude umístěno přímo v centru Mělníka na nám. Míru. Zde nebude chybět ani páteční tradiční slavnostní zahájení a welcome drink, partnerské městečko zahrnující mj. masáže pro účastníky, relax zone nebo třeba servis kol. Těšit se můžete také na bohaté občerstvení včetně ochutnávky místních vín z Vinařství Kraus. Závodníkům je nabídnuto zdarma přenocování ve stanovém městečku v Campu Mělník, cca. 10 min. chůze od hlavního náměstí.

Závodní trasy zavedou gigathlety do těch nejkrásnějších míst tohoto regionu. Gigathleti tak prozkoumají na kole Kokořínské lesy, proběhnou se a projedou na bruslích kolem soutoku Labe a Vltavy a ponoří se do křišťálově čisté vody lomu Baraba. Na trasách nebude chybět ani historické centrum města Mělník.

Závody a závodní kategorie

27.-29.8 WEEKEND Gigathlon Czech Republic 2021

Klasická 2-denní Giga výzva pro všechny Singlisty, Couplisty a Týmy. Úvodní sobotní den Athletic Saturday bude tradičně výživnější a Poetic Sunday pak přibližně v polovičních délkách prvního závodního dne.

Team of 5: Jedinečný týmový zážitek. Každý člen týmu závodí v jedné disciplíně (princip štafety). Každý soutěžní den lze zkusit jinou disciplínu. Min. 2 členové týmu musí být ženy. Tato kategorie je vhodná pro partu kamarádů, kolegu nebo třeba členy rodiny.
Couple: Sportovní výzva pro dvojice, kamarády, sourozence a další. 5 disciplín v každém závodním dnu si mezi sebe rozdělí dva závodníci, kdy každý absolvuje min. 2 disciplíny oba dva dny. Kategorie se dělí na: Couple mix (muž a žena), Couple men (2 muž & muž), Couple women (žena a žena).
Single Woman/Man: Single Gigathleti jsou ti největší hrdinové, kteří sami absolvují každý soutěžní den všech 5 disciplín.

28.8. LIGHT SATURDAY Gigathlon Czech Republic 2021

Gigathleti absolvují pouze zhruba poloviční trasy prvního závodního dne "Athletic Saturday". Tato varianta je určena závodníkům, kteří si rádi vyzkouší kombinaci 5ti Gigathlon disciplín v jednom dni, ale ještě si netroufají na Weekend Gigathlon. Také kategorie jsou zde benevolentnější, například u kategorie Team Hobby povolujeme složení týmu ze 3-5 závodníků.

Bližší informace k závodu, programu a celé akci na www.gigathlon.com.