úvod

Prozkoumejte švýcarské pochoutky a regionální speciality, které musíte rozhodně při své návštěvě Švýcarska alespoň jednou vyzkoušet.

​

Švýcarský sýr

Tradice švýcarského sýru se předává po generace, ještě dnes se vyrábějí proslulé sýry podle tradičních receptur a každý švýcarský region má vlastní sýrové speciality, jedinečné stejně jako místní příroda. V dřívějších dobách bylo cílem nasytit farmáře při jejich náročné práci s dobytkem, na polích a na horských pastvinách, zvaných Alpe, a sýr tak byl výtečnou součástí jídelníčku. Ve Švýcarsku se dodnes uplatňuje tradiční způsob hospodaření – farmář má svou základnu ve vesnici v údolí, kde je i se svým dobytkem obvykle od poloviny září do května, po zbytek roku jsou ale krávy, kozy a ovce vyháněny do hor z jednoduchého důvodu, protože rozlohy pastvin v údolí jsou omezené a tady se pak v létě suší seno na zimu. Jakmile tedy sdružení farmářů uzná, že v horách je už dost trávy, koná se tradiční Alpaufzug a kravičky se vydávají do hor, když se spase tady a vyroste tráva ještě o úroveň výš až do 2.000 m n. m., což bývá na počátku července, žene se dobytek ještě jednou výš. Sýr, který se vyrábí přímo na salaších se pak nazývá Alpkäse – je nejchutnější a také dražší, sýr z horských pastvin, který se zpracovává až v údolí se pak nazývá Bergkäse. Až se vydáte do hor, nezapomeňte se zastavit v některé salaši a ochutnat sýry přímo na místě. Často se budete moci podívat i na tradiční výrobu sýru.

Čokoláda a sušenky

Švýcaři jsou mistři v konzumaci čokolády, ročně jí spořádají 12 kg v přepočtu na jednoho obyvatele. A významně se zapsali i do dějin čokolády, když do čokoládové masy přidali mléko a chuť této sladké pochoutky tak zjemnili a její popularitu výrazně zvýšili. Jet do Švýcarska a neochutnat čokoládu by byl opravdu neodpustitelný hřích. Máme pro vás pět čokoládových tipů, které byste měli zařadit do programu svého pobytu ve Švýcarsku. Řada čokoládoven má také vlastní návštěvnická centra, ve kterých můžete poznat tajemství švýcarské čokolády nebo se také zúčastnit workshopů, kde si vyrobíte vlastní pralinky, tabulky čokolád a sušenek. Vyzkoušejte například i návštěvnické centrum výrobce sušenek Kambly v údolí Emmental, kde můžete ochutnávat, tvořit vlastní sušenky a samozřejmě i nakupovat. V roce 2020 slaví 10 let a pro návštěvníky připravili rovněž slevové akce.

Tradiční pokrmy

Pokud se budete ptát na tradiční švýcarské jídlo, nedostane se vám jednoznačné odpovědi, kuchyně je totiž stejně rozmanitá jako kultura a krajina sama. V Graubündenu vám nabídnou Gerstensuppe, Pizokels a ořechový koláč Nusstorte, ve Wallisu Fondue, Raclette nebo Choleru, u Ženevského jezera okouna, v Ticinu polentu nebo rizoto. Neváhejte a ochutnávejte, stojí to za to. Během zimní sezony se můžete v Engadinu ve vesničce Sent zúčastnit workshopu, během kterého se naučíte připravovat tradiční engadinské pokrmy.

Víno, pálenka a absint

Švýcarsko se může pochlubit i vynikajícími víny vlastní produkce, za kterými sem ale musíte přijet. Vyváží se jich jen velmi málo. Největšími producenty jsou Oblast Ženevského jezera, jejíž vinice Lavaux se dostaly i na seznam UNESCO, Wallis, Ticino. Vynikající jsou také ovocné pálenky. Výrobnu proslulé značky Fassbind můžete i navštívit. A možná netušíte, že absint se zrodil ve švýcarské Juře.