úvod

Společnost Longines, sídlící už od roku 1832 ve švýcarském Saint-Imiers, si s touto původně nevelkou vesnicí, která stála u zrodu a rozvoje firmy, vytvořila velmi úzký vztah. Longines, jediná hodinářská společnost založená a dosud sídlící v Saint-Imier, zůstává věrná svým historickým hodnotám: tradici, eleganci a sportu. Uvedením kolekce Longines Saint-Imier dnes značka představuje řadu jedinečných kusů hodinářského umění, které bez výjimky využívají mechanický chod a jsou pevně zakořeněny v hodinářském dědictví regionu jejich původu.

​

Kolekce Longines Saint-Imier je inspirována základy hodinářské tradice, na níž byla značka, známá svým logem okřídlených přesýpacích hodin, vybudována. Společnost Longines byla založena v roce 1832 v Saint-Imiers, tehdy malé vesničce nacházející se v hlubokém údolí uprostřed švýcarské části pohoří Jura. Již od samého začátku hrála firma Longines Watch Co. Francillon Ltd. ústřední úlohu v životě SaintImier, dnes známého hodinářského střediska. Osudy Longines a vesnice Saint-Imier tak byly vzájemně provázány. Tento vztah byl nyní stvrzen kolekcí Longines Saint-Imier, souborem jedinečných ukázek hodinářského umění, které využívají výhradně mechanické strojky.

Společným rysem celé kolekce je tvar pouzdra, inspirovaný původním modelem z roku 1945. Elegantní, jemné linky a výrazná ouška pouzdra přispívají u těchto nových modelů k delikátní vyváženosti mezi klasickým a současným designem. Kolekce Longines Saint-Imier zahrnuje hodinky poskytující časový údaj v hodinách, minutách a sekundách spolu s datumkou, chronografy a prestižní model se čtyřmi retrográdními funkcemi, ukazatelem den/noc a indikátorem měsíční fáze. Všechny modely v této kolekci jsou vybaveny mechanickým strojkem, jehož dokonalý chod lze obdivovat přes průhledné zadní víčko ze safírového skla.

Varianty ukazující hodiny, minuty a sekundy spolu s datumkou na třech hodinách jsou dostupné s pouzdrem z oceli, oceli a růžového zlata nebo čistě růžového zlata. Pouzdra jsou k dispozici ve čtyřech velikostech (26 mm, 30 mm, 38,5 mm a 41 mm), včetně modelů zdobených diamanty. Všichni zákazníci tak najdou velikost, která dokonale padne na jejich zápěstí. Výběr číselníků zahrnuje černé, stříbřené nebo bílé perleťové číselníky s diamantovými indexy. Díky materiálu Super-LumiNova, použitému na ručkách, je možné čas jednoduše určit za jakýchkoliv podmínek. Hodinky z této kolekce mají buď hnědý. či černý řemínek z krokodýlí kůže nebo tah z oceli či oceli v kombinaci s růžovým zlatem s bezpečnostní překlápěcí sponou vzhledově odpovídající variantě číselníku.

Chronografy využívají strojek L688.2 se sloupovým kolem (column wheel), vyvinutý a vyráběný společností ETA výhradně pro Longines. Pouzdro je vyrobeno buď z oceli, kombinace oceli a růžového zlata nebo čistě z růžového zlata. a k dispozici jsou dvě velikosti: 39 mm a 41 mm. Stříbřený či černý číselník je vybaven ručkami pro zobrazování hodin a minut, malou sekundou na deváté hodině, datumkou a funkcemi chronografu: středovou sekundovou ručkou, třicetiminutovým čítačem na třech hodinách a dvanáctihodinovým čítačem na šesti hodinách. Tyto chronografy jsou nabízeny s hnědým či černým řemínkem z krokodýlí kůže nebo kovovým tahem z oceli či kombinace oceli a růžového zlata s bezpečnostní překlápěcí sponou.

Třešničkou kolekce je prestižní model, ztělesnění samotné podstaty hodinářského umění společnosti Longines. Tyto hodinky o velikosti 44 mm využívají kalibr L707, vyvinutý a vyráběný společností ETA výhradně pro Longines. Na výběr je černý nebo stříbřený číselník s dvanácti arabskými číslicemi a čtyřmi retrográdními funkcemi (ukazateli dne v týdnu na dvanácté hodině, data na pravé straně číselníku, druhého časového pásma se čtyřiadvaceti­hodinovou škálou v levé části číselníku a malou sekundou na šesté hodině) a indikátory dne a noci a měsíční fáze. Tyto exkluzivní modely jsou nabízeny na hnědém či černém řemínku z krokodýlí kůže nebo ocelovém tahu, ve všech případech s bezpečnostní překlápěcí sponou odpovídající vybrané variantě hodinek.

Společnost Longines sídlí ve švýcarském Saint-Imier už od roku 1832. V roce 2012 slavila výročí 180 let nepřetržité činnosti a její hodinářská odbornost odráží silnou oddanost tradici, eleganci a výkonnosti. Disponuje mnoha generacemi zkušeností jako oficiální poskytovatel časomíry na celosvětových sportovních kláních a jako partner mezinárodních sportovních federací. Postupem času si značka vybudovala silné a dlouhodobé vazby k jezdeckým sportům. Longines je členem skupiny Swatch Group S.A., předního světového výrobce hodinářských produktů. Značka, jejíž logo tvoří známé okřídlené přesýpací hodiny, se proslavila svými vybranými hodinkami a má pobočky ve více než 130 zemích.

Hodinářství Bechyně s.r.o.

www.bechynewatch.cz