úvod

Davos se pyšní označením nejvýše položeného města v Evropě! Při téhle příjemné procházce budete obdivovat skvosty přírody, hory i místní jezero, které je v létě oblíbené u windsurferů. Výchozím cílem procházky je Davos-Dorf.

​

Start je na pravém břehu jezera a pokračuje směrem k plovárně do zalesněné části Davosu, kde můžete pozorovat veverky, které si zvykly na početné množství turistu, kteří zde tráví volní čas. Veverky se nechají krmit od lidí přímo z ruky (například oříšky nebo sušeným ovocem) a jedná se naprosto báječný zážitek. Z vlastní zkušenosti vím, že místní veverky nejvíce milují mandle. Některé veverky jsou dokonce tak zvědavé, že vylezou i na nohavice nebo na Vás skočí.


Krmení veveřic mandlemi


Stezka je nenáročná a okolí je vybavené i mnohými lavičkami pro oddych, místem s grilem a pro piknik. Díky idylické scenérii je jezero v Davosu ideálním místem pro odpočinek, načerpaní nových sil i na pohlazení duše. Stezku je možné absolvovat celoročně. Kdo je otužilý, může se v létě v jezeře i koupat. Teplota jezera dosahuje nejvýš 20 stupňů Celsia. Pro ty, kteří chtějí zažit dobrodružství a nechce se jim pouze procházet, jsou zde k zapůjčení loďky.


Procházka okolo jezera v Davosu


Náročnost stezky: jednoduchá
Délka stezky: 5 km
Trvaní podle kondice: ca. 1 hodinu 30 minut


Autor textu: Jana Kollárová Odkaz na webovou stránku: http://www.schweizmobil.ch/…te-0704.html Autor fotek: Bruno Toppi, Radka Kollárová


V zalesněné části Davosu můžete pozorovat veverkyNezapomenutelný zážitek z krmení veverek v Davosu

Štítky: Graubünden