úvod

8 jezer, která nabízejí osvěžení v panoramatické kulise hor. Křišťálově čirá, tyrkysově modrá a extrémně studená – to jsou švýcarská horská jezera. Skočte do nich nebo si alespoň opatrně smočte nohy. Je to ryzí a osvěžující blažený pocit.

​

Lagh de Calvaresc ve tvaru srdce

Lagh de Calvaresc je pravděpodobně nejromantičtější jezero, protože má tvar srdce. Nachází se v údolí Calanca v Graubündenu ve výšce 2 214 metrů nad mořem a je to skvělé místo, kde si můžete ponořit nohy do svěží studené vody po túře po alpských lukách.

Bližší informace zde.


Tajný tip – jezero Bannalp

Idylické jezero Bannalp leží v bočním údolí u Engelbergu ve výšce 1 586 metrů. Na horskou pastvinu stejného jména se lze dostat lanovkou z Oberrickenbachu. Po krásné procházce okolo jezera je ponoření do jeho vod to, co právě potřebujete.

Bližší informace zde.


Grandiózní výhled – Lacs de Fenêtre

Tři malá jezera „Lacs de Fenêtre“, usazená na překrásné náhorní planině, se perfektně hodí k osvěžujícímu smočení – včetně horského panoramatu. K jezerům se nejsnáze dostanete od útulny na Grand St. Bernard, domova bernardýnů.

Bližší informace zde.


Mystické Schwarzsee

Legenda praví, že jeho vody jsou tmavé od doby, kdy si obr umyl v jezeře nohy. V závislosti na světelných podmínkách se voda horského jezera ve Fribourgském předalpí barví do různých odstínů až po tyrkysově modrou. Kolem jezera vás provede populární čtyřkilometrový okruh. Každý, kdo rád vesluje nebo rybaří, se bude u jezera cítit jako doma.

Bližší informace zde.


Neznámé Laghetto dei Salei

Z Vergeletta-Zott v údolí Onsernone vás malá lanovka vyveze na malebný Alpe Salei ve výšce přes 1 700 m n. m. Projděte se zelenými modřínovými lesy k idylickému jezírku Laghetto dei Salei a pokochejte se 360° panoramatem okolních horských štítů a údolí.

Bližší informace zde.


Slavné jezero Seealp

Známé jezero Seealp leží v oblasti Alpstein v nadmořské výšce 1 141 metrů, vklíněné mezi horské vrcholky a šťavnaté zelené louky. Na místo vás dovede řada turistických tras, ale nejrychlejší vede z Wasserauenu nedaleko Appenzellu.

Bližší informace zde.


Malé idylické jezero Retaud

Malý ráj ve Vaudských Alpách ukrytý na úpatí jižní stěny La Palette. Křišťálově čistá voda jezera Retaud odráží modrou oblohu i tmavé jedle obklopující jeho břehy.

Bližší informace zde.


Pohlednicové jezero Bachalp

Tmavě modré jezero v popředí, sněhem pokryté vrcholky masivu Jungfrau v pozadí – obrázek, který oběhl zeměkouli ve formě pohledu. Žádná fotka ale nemůže zachytit vznešenost tohoto horského jezera. Jednoduše k němu musíte přijít a vidět ho na vlastní oči. A dojít sem není ani tak těžké. Lanovkou z Grindelwaldu se dostanete na First, odkud je jezero vzdálené hodinku pěšky.

Bližší informace zde.


Více horských jezer najdete zde.