úvod

Švýcarsko voní čokoládou. Pulty zdejších cukráren i každý supermarket nabízí tuhle ušlechtilou pochoutku od originálních mistrů čokolatiérů. Nemůžeme se tedy divit, že se staly vyhledávaným cílem „čokoholiků“ a především samotných Švýcarů, kteří milují úžasnou pestrost opojných vůní a lahodných chutí své čokolády.

​

A proč že jsou vlastně právě Švýcaři jednou z předních světových čokoládových velmocí? Jistě to souvisí se švýcarskou posedlostí dělat vše co nejlépe a v té nejvyšší možné kvalitě. Švýcarští čokoládoví producenti používají ty nejlepší kakaové boby a také čerstvé mléko od krav, pasoucích se na alpských loukách.

V malé alpské zemi působí celkem osmnáct firem, jejichž výrobky mohou nést ochrannou známku pravé švýcarské čokolády („Chocosuisse“). Podle statistických údajů z roku 2015 vyrobí tyto firmy každý rok 181 000 tun čokolády. Celkový obrat čokoládového průmyslu ve stejném roce činil neuvěřitelných 1 474 milionů švýcarských franků, tedy téměř 37 miliard korun.

Dnes se obeznámíme s novou značkou na švýcarském trhu. Čerstvá švýcarská čokoláda značky Läderach je na trhu jenom 10 let a má úspěch u domácích i u turistů. Kombinace si vymýšlejí sami Švýcaři, jsou velice kreativní, a tak ponoukají i kombinace např. bílé čokolády zdobené švýcarskými bylinkami. Zajímavostí je, že si lidé můžou navrhnut vlastní příchuť čokolády a přihlásit se i jako testeři čokolády. Läderach dobíjí svět s nejluxusnější čokoládou. Čerstvě připravená čokoláda přináší celkem jiný zážitek plný radosti. Čerstvost čokolády má i svou cenu – 100 g stojí konzumenta 7 franků. Švýcaři ponoukají taky možnost navštívit fabriku čokoládovny Läderach a obhlídku spojenu s degustací čokolády. Prvá obhlídka se uskutečnila v květnu 2017 a fabrika se nachází v kantonu Glarus, v městečku Ennenda. Čokoládovna je otevřená v úterý, středu, čtvrtek od 9.30 do 11.30 celoročně. Na toto čokoládové dobrodružství se můžete přihlásit přes email: schoggi-erlebnis@laederach.ch nebo telefonicky: +421 55 645 77 80.

Tak na jaké čokoládové dobrodružství naláká Švýcarsko právě vás?


Autor: Petra Kollárová

Doba dostupnosti: celý rok