úvod

Schilthorn - Piz Gloria vás zavede do světa Jamese Bonda. Vyzkoušet musíme nabídku otáčivé restaurace zajít do expozice věnované natáčení bondovky „V tajných službách Jejího Veličenstva“. Doporučujeme navštívit i místní záchodky, které dokonce získaly mezinárodní ocenění. Po vrcholu se vydejte do stanice Birg, ať už lanovkou nebo popřípadě pěšky. Tady se můžete bezpečně bát na Thrill Walku, visutém chodníku obepínajícím mohutnou skálu Birgu. Chodník je z ocelových roštů a skla a nabízí ještě vylepšení jako je chůze na laně nebo průchod drátěným tunelem. Bát se ale nemusíte, ochranné pletivo vás jistí.

​


Schilthorn – Piz Gloria

Do konce roku 2019 můžete vyjet se Swiss Travel Passem na vrchol Schilthorn zdarma, v roce 2020 již s 50 % slevou. Den začnete brunchem ve výšce 2 970 m n. m. v 360° restauraci s úchvatnými výhledy na okolní hory. Následujte stopy Jamese Bonda na výstavě Bond World nebo na stezce 007 Walk of Fame. Pohled na horizont, který zahrnuje více než 200 vrcholů včetně linie „Swiss Skyline“ Eigeru, Mönchu a Jungfrau z vyhlídkové plošiny Piz Gloria View, je jednoduše nádherný.

Bližší informace naleznete zde.


50 let bondovky V tajných službách Jejího Veličenstva

Schilthorn byl ve dnech 21. 10. 1968 - 17. 5. 1969 místem, kde se natáčela tato “lyžařská” bondovka. A na Schilthornu se v roce 2019 slaví! Vytvořili zde pro návštěvníky speciální balíček, který zahrnuje cestu na vrchol i zpět a oblíbený burger Jamese Bonda, ale také kávu a čokoládu s názvem 007 v restauraci Piz Gloria a upomínkové předměty.

Bližší informace naleznete zde.


Vzrušující stezka na Birgu

Mezistanice Birg je velkolepě usazená na skalním masivu. Užijte si výhled ze Skyline Walk: platforma otevírá nové perspektivy, panorama se světově známou linií Swiss Skyline Eigeru, Mönchu a Jungfrau je jedinečné. Nová skalní stezka Thrill Walk vede z terasy Birgu vertikálně dolů strmou skalní stěnou. Souhra vzduchu, kovu a skla má speciální efekt. Adrenalinový zážitek zaručen!

Bližší informace naleznete zde.


Nejstrmější sjezdovka

Zažijte vskutku adrenalinový sjezd na nejstrmější sjezdovce lyžařského regionu Jungfrau s názvem “Direttissima“. Tato sjezdovka pro odvážné nabízí sklon až 88 %, začíná u stanice Birg a vede přímo k Engetalu.

Bližší informace naleznete zde.


Skimovie

Nechte si zaznamenat váš sjezd na sjezdovce v Maulerhubel na video. Na startu stačí přiložit svůj skipas k senzoru a vyrazit. Během vašeho sjezdu vás snímá několik kamer rozmístěných po celé sjezdovce a výsledné video si v cíli můžete nechat poslat na e-mail nebo rovnou nasdílet na vaš facebookový profil.

Bližší informace naleznete zde.


Sáňkařské safari v Mürrenu

Využijte sáňkařského skipasu Toboggan day ticket Mürren – Schilthorn, se kterým si užijete parádní sáňkařské safari. Lanovkou vyjedete z Mürrenu do Allmendhubelu, odkud sjedete přes Sonnenberg na Schiltgrat. Odtud můžete vyjet lankovou na začátek sáňkařské dráhy Apollo, která vede přes Schiltalp zpět do údolí.

Bližší informace naleznete zde.


Schilthorn ve skipasu TOP4 SKIPASS

Do 15. 12. 2019 si můžete zakoupit lyžařský skipas, který v sobě zahrnuje střediska Adelboden-Lenk, Gstaad, Jungfrau Ski Region a Meiringen-Hasliberg za speciální cenu 666,- CHF (normální cena je 950,- CHF).

Bližší informace naleznete zde.


Stálá Ski Cross Run

Ve Wintereggu si můžete vychutnat stálou ski cross sjezdovku o délce 1,2 km, na kterou se pohodlně dostanete sedačkovou lanovkou. Region je známý i tím, že se zde pořádá Audi Ski Cross Tour.

Bližší informace naleznete zde.


Paraglide v Mürrenu

Milovníci adrenalinu by měli v Mürrenu využít nabídky v podobě tandemového letu paraglidem. Zkušení piloti s vámi vyskakují kousek nad stanicí lanovky a od vás je požadováno rozeběhnout se a nebát se, úvodní instruktáž je již v ceně seskoku. Ve chvíli, kdy přelétáte hranu údolí a otevírá se vám výhled dolů ani nedutáte nadšením. Celý let trvá ca 20 minut a osobně ho můžeme doporučit. Cena letu je 180,- CHF, ale zážitek za tu cenu rozhodně stojí.

Bližší informace naleznete zde.


Narozeninový dárek pro každého

Na své narozeniny se můžete vydat na vrchol Schilthorn zcela bezplatně lanovkou ze Stechelbergu nebo Mürrenu a zpět. Na pokladně se stačí v den svých narozenin prokázat platným průkazem totožnosti.

Bližší informace naleznete zde.


Hotel Alpenruh v Mürrenu

Alpský hotel Alpenruh se nachází ve vesničce Mürren, do které se dostanete lanovkou ze Stechelbergu nebo kombinací lanovky a vlaku z Lauterbrunnenu. Hotel je umístěn v centru vesničky u stanice lanovky na Schilthorn a vede ho místní hoteliér, hotel samotný nabízí nádherné výhledy na okolní vrcholky.

Bližší informace naleznete zde.


Hotel Blumental***

Schilthorn do své nabídky pro návštěvníky vesničky Mürren zahrnul možnost výhodného ubytování v klidném hotelu Blumental zařízeném v alpském stylu nabízejícím relaxaci a klid. Hotel je navíc umístěn v samém srdci Mürrenu poblíž lanovky na Allmendhubel.

Bližší informace naleznete zde.


Pekelný závod Inferno Rennen

Každoroční obrovská sjezdařská akce, konaná ve švýcarském alpském resortu Műrren, musí být pro velký zájem omezená na „pouhých“ 1800 účastníků. Kultovní závod Inferno Rennen byl založen v roce 1928 Angličanem Sirem Arnoldem Lunnem a i po 88 letech se stále těší velké oblibě.

Bližší informace naleznete zde.


Půvabný Gimmelwald

Až pojedete na Schilthorn, udělejte si čas i na procházku v Gimmelwaldu, půvabném a autentickém místě se sýrárnou, hotýlky a restauracemi, a hlavně klidem od rušných lyžařských středisek, která jsou nedaleko.

Bližší informace naleznete zde.


Nejoriginálnější toalety roku

Schilthorn získal v létě zcela zvláštní ocenení. Pacific Asia Travel Association z Austrálie udělila toaletám na Piz Gloria titul Toalety roku 2018. Vybrány jsou vždy nejkrásnější a nejspeciálnější toalety ze šesti kontinentů. Toalety na Piz Gloria jsou zcela ve stylu Jamese Bonda a staly se oblíbeným cílem fotografů i překvapením pro mnohé hosty. Na dveřích kabinek jsou siluety Bond-Girls, z reproduktorů jsou přehrávány úryvky z filmu Ve službách jejího veličenstva. Při mytí rukou se objevují klíčové postavy z filmu v zrcadle a mluví na Vás.


Schilthorn Cableway Ltd.
Höheweg 2
CH-3800 Interlaken
T. +41 33 856 21 50
E-mail: info@schilthorn.ch
WEB: www.schilthorn.ch