úvod

Švýcarsko je cyklistickou zemí. Obzvláště ve městech se stále více a více lidí přepravuje na kole. Výsledkem toho je, že se síť cyklostezek v centrech měst neustále rozrůstá. Vedle městských cyklotras se tu nacházejí i trasy, které cyklistu vyvedou do přírody hned za hranicemi města.

​

Winterthur – na stezce historie průmyslu

Winterthur je Cykloměsto s velkým C. Objevte historii Winterthuru na kole. 20 míst s informačními panely nabízí pohled na mnoho tváří industriální historie. Industriekulturweg vede rozsáhlými částmi Winterthuru a také podél řeky Töss mimo město, které je nejlepší prozkoumávat na kole. outdooractive.com

Více informací zde.


Basilej – na kole na nákupy

Už jste nakupovali na kole? Teď máte šanci si to zkusit v Basileji. Startovní bod je na Messeplatz a výlet končí vedle Mittlere Brücke. Na cestě si můžete užít místa plná umění, historie, přírody a architektury. A samozřejmě řeku Rýn a množství obchodů.

Více informací zde.


Bellinzona – na kole ticinskou zahradou

Bike tour z Bellinzony do Locarna zahrnuje jízdu kolem mokřadů Magadino Plain, rostlinnou zahradou v Ticinu. Po cestě obdivujte ohromující Bellinzonu se třemi hrady proti velkolepému pozadí Alp a na konci cesty nasajte prázdninovou atmosféru v Locarnu.

Více informací zde.


Bern – Rolling Fox

Chcete poznat Bern na dvou kolech a při tom řešit sérii hádanek? Pak se zúčastněte liščí cyklostezky! Vyjíždí se z hlavního nádraží a projížďka vás zavede rovnou do přírody a k vodě.

Více informací zde.


Ženeva – vstříc vinicím

Po projížďce městem ve stínu platanů vás tato cyklotrasa provede krajinou parků a lesů. Dále pak pokračuje do vinařského kraje kolem Ženevy, až na úpatí Jury na hranici s Francií.

Více informací zde.


Lausanne – podél jezera

Nejlehčí a pravděpodobně nejkrásnější túry se nacházejí podél jezera v Lausanne. Například z Dorigny do Ouchy. Nezapomeňte si přibalit plavky – po cestě je mnoho míst, kde se dá zastavit a vykoupat. Velkou atrakcí tady je Olympijské muzeum.

Více informací zde.


Lucern – cyklodálnice

Cyklistická dálnice nyní spojuje Lucern a Kriens. Zvláštností této cyklostezky je, že vede po bývalé železnici. Dnes prochází tato dvoukilometrová „kulturní dálnice“ rezidenčními čtvrtěmi Lucernu a lze ji urazit pěšky nebo na kole.

Více informací zde.


Curych – túra City-Country-River

Ačkoliv je Curych největším švýcarským městem, je obklopen přírodou a zelenými plochami. Tento působivý region lze prozkoumat na túře City-Country-River s průvodcem. Skupiny až 6 lidí vyrazí podél Limmatu a ven z města k curyšské domácí hoře Uetliberg.

Více informací zde.