úvod

Za jedno z nejhezčích údolí ve Švýcarsku je považováno údolí Engadin s protékající řekou Inn. Zasloužily se o to malebné vesničky, světoznámá lyžařská centra a především panenská příroda s množstvím alpských jezer.

​

Jedinečná kombinace hřebenů, majestátních vrcholů a duhově modrých horských jezer je ohromující. Krajina kolem Engadingu nabízí pestrobarevnou paletu přírodních krás, které vévodí čtyřtisícový velikáni podél stříbřité stuhy Engadinských jezer.

Není se čemu divit, že patří toto údolí k nejoblíbenějším. Průměrných 322 dní slunečního svitu, zalévající horské pláně a hladiny jezer táhnoucí se od průsmyku Maloja rozněžní i ty největší cyniky. K tomu všemu se zde nahází jedno z nejznámějších lyžařských středisek na světě - Svatý Mořic, jež se vine kolem stejnojmenného jezera. Právě zde se psaly historie lyžování a zimních dovolených.

Na skok do národního parku

Část údolí Engading zasahuje do Švýcarského národního parku, kterému také vděčí za nedotčenost přírody. I když se samotné údolí nachází 1800 metrech, okolní štíty hor a řeka Inn zajišťují, že tráva a květiny tu pučí v těch nejzářivějších barvách.

I město Sv. Mořic je pastvou pro oči. Dostanete se tam působivou Rhétskou dráhou, která právem náleží do kulturního dědictví UNESCO. Prostě kombinace jasně modrých jezera, panoramat hor a slunečních paprsků vás okouzlí jak v léta, tak i při zimních radovánkách.

TIP: Nad řekou Inn nedaleko vesnice Vulpera můžete navštívit hrad Tarasp, který si ze všech ještě dnes obyvatelných graubündenských hradů dochoval nejvíce středověkých prvků.

Na kole i pěšky

Údolí je protkáno sítí turistických pěších tras. Kdo by chtěl zažít trochu adrenalinu, může se ze Scuolu vypravit lanovkou nad údolí a tam si půjčit místní koloběžky, nazývané zde "trottinett". Můžete se spustit dolů do údolí. Desetikilometrová panoramatická cesta vás zavede na rozkvetlé louky i do modřínových lesů, jež jsou pro tuto lokalitu typické.
Štítky: Graubünden