úvod

​

Festival tradiční lidové hudby

Vydejte se ve dnech 19. – 22. 9. 2019 do střediska Crans-Montana ve Wallisu, které se stalo hostitelem dalšího ročníku Federal Folk Music Festival. Jedná se o jedinečnou přehlídku folklórní hudby, která se koná jednou za čtyři roky a vždy nabídne bohatý program. Loňský ročník v Aargau navštívilo až 100.000 návštěvníků.

Bližší informace naleznete zde.


Slavnosti vína a jablek

Začíná čas sklizně jablek a vína. Vydejte se na cestu vinicemi v regionu Thurgau pěšky nebo na kole. Na začátku dostanete k dispozici výbavu a cestou pak již jen jedete a ochutnáváte. Navštívit můžete i muzeum moštu.

Bližší informace naleznete zde.


Sion a švýcarská vína Sion & Wine Tour

Poznejte švýcarská vína během komentované prohlídky Sion & Wine Tour, která vás provede třemi historickými místy, kde ochutnáte celkem 5 různých vín. Prohlídky je možné absolvovat celoročně, vždy od pondělí do soboty v 10:00, 15:15 nebo 17:00, rezervaci je nutné provést minimálně 2 hodiny předem a na celou prohlídku si vyhraďte 2 hodiny času.

Bližší informace naleznete zde.


Wild Valley Hostels v údolí Onsernone

Údolí Onsernone je vskutku „nejdivočejší“ částí kantonu Ticino, které je známé díky nespoutané přírodě a hlubokými roklemi, jejichž dnem protéká řeka Isorno. Celá oblast vybízí k pěším výletům, během kterých zajisté uvítáte ubytování v hostelu Casa Schira, Ostello Vergeletto a ve Villa Edera. Ceny začínají již od 20,- CHF za noc.

Bližší informace naleznete zde.


Létající klavírní křídlo ve Wengenu

Paní Beatrixe Jerie pořádá každoročně festival Mendelssohn Musikwoche ve Wengenu, na kterém tradičně vystupují i čeští umělci. Letos se koná ve dnech 17.-24. 8. 2019. Aby se festival mohl konat v malebném kostelíčku nad kouzelným horským údolím, je třeba sem klavírní křídlo nejprve dopravit, a pro to existuje ve Wengenu bez automobilového provozu jediná možnost – doprava helikoptérou.

Bližší informace naleznete zde.


Glamping – trochu jiné kempování

Glamping je v poslední době často skloňované slovo, volně přeloženo se jedná o luxusní variantu kempingu. Tento druh ubytování si užijí jak baťůžkáři, tak i cestovatelé upřednostňující pohodlí. Navíc na každého čeká unikátní typ ubytování například v luxusně vybavených stanech, jurtách, prosklených bublinách, ale i v klasických dřevěných sudech, které jsou ovšem poněkud větší než ty klasické. Unikátní projekt pop-upové vesničky právě vznikl nad Flimsem na Alp Plaun a je prvním takovým TCS kempingovým místem Švýcarska.

Bližší informace naleznete zde.


Jedinečná výstava v ulicích Lugana

V letošním létě by Vám neměla uniknout výstava soch albánského sochaře Helidona Xhixha s názvem „Reflections of Light“. Jeho díla jsou umístěna v ulicích města, v parku, a dokonce i na jezeře, kde najdete dva „ledovce“ ve tvaru Matterhornu. Výstava tady potrvá až do 22. 9. 2019. Jeho sochy jedinečným způsobem odrážejí světlo, a tak je můžete obdivovat v nejrůznějších denních i nočních hodinách.

Bližší informace naleznete zde.


UCI Mountain Bike World Cup

Všichni milovníci horských kol by letos neměli vynechat jednu z top událostí tohoto roku, kterou je UCI Mountain Bike World Cup 2019 ve středisku Lenzerheide, které právem patří mezi top švýcarské lokace milovníků kol. Letošní ročník mistrovství světa se zde uskuteční ve dnech 9. – 11. 8. 2019 a lístky jsou již v prodeji.

Bližší informace naleznete zde.


Festival alphornistů v Nendaz

V regionu Nendaz v kantonu Wallis se ve dnech 26.-28.7.2019 uskuteční tradiční festival alphornistů The Valais Drink Pure Alphorn Festival. Na festival se sjedou nejen švýcarští alphornisté, ale také jejich kolegové ze zahraničí. Pokud budete právě ve Wallisu, nenechte si tuto jedinečnou akci ujít.

Bližší informace naleznete zde.


Cesta do útrob přečerpávací elektrárny

Společnost KWO působící v Grimselpassu nabízí ve dnech 25.5.–20.10.2019 prohlídku útrob své přečerpávací elektrárny, jejíž součástí je i jedinečné naleziště krystalů. Exkurze je určena i laické veřejnosti a cena je CHF 25,- na osobu. V nabídce jsou ovšem i další varianty prohlídek v průběhu celého roku.

Bližší informace naleznete zde.


Festival pro děti v Crans-Montaně

Od 19. do 21.7. chystá Crans-Montana stane hlavním městem dětí, pro které si připravila bohatý program pod názvem Am Stram Gram. Vstup do všech 8 zábavných „světů“ v rámci festivalu je zdarma.

Bližší informace naleznete zde.


35. ročník festivalu JazzAscona

Městečko Ascona na břehu Luganského jezera se ve dnech 20.–29.6.2019 stane ticinským hlavním městem jazzu díky již 35. ročníku jazzového festivalu JazzAscina. Zajímavostí také je, že se jedná o jediný jazzový festival mimo území USA, který je sponzorován New Orleans Convention and Visitors Bureau.

Bližší informace naleznete zde.


Snídaně v lanovce

Zažijte mimořádnou snídani s výhledem na úžasné čtyřtisícovky, která vás čeká v kabině lanovky v Crans-Montana ve dnech 6. 1. – 10. 3. 2019. Vyjíždí se ze stanice Les Violettes do La Plaine Morte a celá snídaně trvá 45 minut.

Bližší informace naleznete zde.


Výstava Picasso v Basileji

Od 3.2. do 26.5. 2019 bude Fondation Beyeler prezentovat Picassova díla z tzv. modrého a růžového období. Jedná se o největší projekt této nadace v celé její historii. Speciální balíček „Picasso“ obsahuje 1 přenocování v hotelu kategorie dle Vašeho výběru, vstup na výstavu a Basel Card, která nabízí další slevy na kulturní akce a také slouží jako jízdenka na městskou dopravu.

Bližší informace naleznete zde.


Fête des Vignerons - největší slavnost vinařů

Příští rok se bude ve Švýcarsku ve dnech 18. 7. – 11. 8. 2019 ve Vevey konat obří slavnost všech milovníků vína – Fête des Vignerons. Akce se koná pouze jednou za 25 let a vstupenky jsou již v prodeji.

Bližší informace naleznete zde.


Vánoční trhy v pohodlí s Nobless Line

Za adventní náladou se vydejte třeba autobusem Nobless Line do St. Gallenu (29.11.–24.12.2018), Curychu (22.11.–24.12.2018), Bernu (1.–24.12.2018) nebo i Lucernu (30.11.–19.12.2018). V Curychu nezapomeňte na zpívající strom. Pokud byste rádi navštívili kancelář švýcarského Ježíška, pak si vyjeďte na Rochers-de-Naye nad Montreux, kde sídlí. Vánoční trhy v Montreux (22.11.–24.12.2018) navíc patří k největším a nejoblíbenějším.

Bližší informace o vánočních trzích naleznete zde:


Festival světel v Lausanne

Ozvláštněním podzimu v Lausanne je jistě dnes již tradiční festival světel Lausanne Lumières. Okouzlující barevné svítící instalace najdete po celém městě. Festival se koná ve dnech 21.11. – 31.12.2018.

Bližší informace naleznete zde.


Cibulový trh v Bernu

V listopadu se ve Švýcarsku konají také tradiční zeleninové trhy. K nejznámějším patří cibulový trh Zibelemärit v Bernu, který se každoročně koná čtvrté pondělí v listopadu a letos je to 26.11.2018.

Bližší informace naleznete zde.


Sametové posvícení z Basileje

Basilejský Fasnacht, který se uskuteční 11.–13.3.2019, byl inspirací českého Sametového posvícení, které se v Praze bude konat již po osmé, a to 17.11.2018. Fasnacht v Basileji není jen veselice, ale z velké části také politická satira a tomuto tématu je věnován měsíční program plný přednášek, debat a hudebních a divadelních představení s názvem 100 roků satiry. Tradiční basilejské masky můžete potkat přímo v pražském průvodu, z Basileje totiž přijede i jedna celá klika.

Bližší informace naleznete zde.


Lyžařské kurzy pro děti v Arose

V Arose mohou ubytované rodiny alespoň na dvě noci zdarma využít speciální nabídky lyžařských kurzů pro své děti s instruktory z místní lyžařské školy Ski and Snowboard School Arosa, a to až do věku 17 let.

Bližší informace naleznete zde.


Rodinné balíčky v Saas-Almagell

Hotel Pirmin Zurbriggen v Saas-Almagell nabízí svým klientům lákavé rodinné balíčky. V lednu 2019 například bydlí děti v pokoji svých rodičů zdarma, hotel navíc připravuje speciální dětská menu a je možné využít i služeb ski instruktora bez dodatečných poplatků.

Bližší informace naleznete zde.


Pěšky přes Simplonský průsmyk

Cesty jak, překonat Alpy, hledali již staří Římané, pokračovali obchodníci a vojáci. Až později byly vybudovány dnešní trasy silnic. Takovou historii má i Simplonský průsmyk vedoucí ze švýcarského Brigu do Domodossoly v Itálii. Švýcaři obnovují trasy pro pěší v historických stopách a jedna z takových stezek se jmenuje Via Stockalper. Vede po kupecké stezce vybudované podnikavým obchodníkem Kasparem Stockalperem a trasa je rozdělena do 3-4 etap. Vychází se z města Brig a putování pokračuje přes Simplonský průsmyk do Gonda na italské hranice. V podzimním slunci je mimořádně krásná.

Bližší informace naleznete zde.

Skipasy ve Švýcarsku nyní výhodně

Využijte výhodných cen skipasů ve Švýcarsku a pořiďte si Magic Pass pro 30 středisek v oblasti Vaud a Valais nebo WinterCard na celou sezónu pro Saas-Fee/Saas-Grund/Saas-Almagell do 31. 10. za pouhých 255,- CHF.

Bližší informace o Magic Passu pro zimu 2018/2019 naleznete zde.
Bližší informace o WinterCard v Saas-Fee naleznete zde.


Podzimní prázdniny v Grimmselpassu – děti zdarma

Nevíte ještě, kam vyrazit s dětmi na podzimní prázdniny? Využijte skvělé nabídky hotelu Handeck v průsmyku Grimsle, který je obklopen nádhernou přírodou. V říjnu se zde děti do 15 let ubytují a najedí zdarma a děti musí být ubytováni v pokoji s rodiči. O zábavu všech členů rodiny je v okolí dobře postaráno.

Bližší informace naleznete zde.


Tajný tip pro cestovatele – Gigerwaldsee a St. Martin

Bývalá Walserská osada leží vysoko v údolí Calfeisental. Osídlená byla na počátku od 14. do 16. století. Život tady byl ale tak těžký, že ji pak i zdatní horalé opustili. Místní kostelík a několik domků zůstalo zachováno a sloužilo v létě. Dnes je tady útulná hospůdka, maličké muzeum a východisko pro pěší túry a cyklotrasy. Místo je mimořádně půvabné a Švýcaři sem rádi zajedou na výlet. Zahraniční turisty tady prakticky nepotkáte a dojedete sem z Bad Ragazu přes Pfäffers nebo Valins. Doporučujeme se sem vydat ve stylu okruhu - tedy tam přes Valins a zpět přes Pfäffers. Užijete si tak ještě nový most, který se klene přes soutěsku Taminaschlucht. Cesta vás povede přes městečko Vätters, kde jsou i hotýlky, restaurace a místní muzeum. Nad Vätters se tyčí majestátní hora Calanda, která dala jméno i graubündenskému pivu. Silnička krásnou krajinou vás dále zavede až pod přehradní hráz jezera Gigerwaldsee, kde je také příjemná hospůdka s dětským koutkem a výběhem pro králíčky. Dál už je cesta natolik úzká, že se jezdí jen jednosměrně, ve směru nahoru tedy každou celou hodinu a následujících 20 minut, dolů pak v půl. V cíli vás čeká romantická osada s výborným občerstvením a nádherná okolní příroda.

Bližší informace naleznete zde.


Umění v ulicích Bad Ragazu a Vaduzu

Ať už pojedete na dovolenou do Švýcarska nebo budete jen projíždět, udělejte si čas na kulturní zastávku v lázeňském městečku Bad Ragaz. V místních parcích a ulicích se stejně jako ve Vaduzu koná jednou za tři roky velká výstava soch. Letos je to již sedmý ročník a účastní se ho celkem 70 umělců se 400 díly. Téma nás vyzývá ke zpomalení našeho běhu životem a letošním symbolem je tak žlutý šnek – toho najdete v různých velikostech na mnoha místech. Přehlídka je ale úžasná, vše je volně přístupné a výstava potrvá až do 4. 11. 2018.

Bližší informace naleznete zde.


Přenocování v jurtě nebo v sudu

Zažijte nezapomenutelný zážitek z neobvyklého přenocování ve Švýcarsku. V malebné vesničce St. Martin nad Gigerwaldsee nedaleko Bad Ragaz se můžete ubytovat v mongolské jurtě či přímo ve velkém dřevěném sudu, který je pro 2 osoby. Ze St. Martinu můžete podniknout několik pěších výletů, například do známe švýcarské soutěsky Taminaschlucht.

Bližší informace naleznete zde.


Výstava Masaryk a Hus v Kostnici

Od 2. 5. do 31. 10. 2018 je možné si v Husově domě v Kostnici u Bodamského jezera prohlédnout výstavu na téma našich dějin s názvem Masaryk a Hus - “Der erste tschechoslowakische Präsident und sein Vorbild”.

Bližší informace naleznete zde.


Sedm vrcholů za dva dny

Toggenburg si pro své letní hosty připravil novou 30 km pěší stezku Churfirsten-Tour, na které vás čeká celkem 7 vrcholů a převýšení po cestě až 3.400 m. Celou trasu je možné zvládnout za 18 hodin, proto doporučujeme si výlet rozdělit na dva dny.

Bližší informace naleznete zde.


Biel - největší koncentrace hodinářských značek

Takovým označením se pyšní více míst ve Švýcarsku a jeho pravdivost se dá těžko ověřit. Pravdou zůstává, že jedním z center hodinářského průmyslu je město Biel na břehu stejnojmenného jezera. V oblasti jsou jezera hned tři Neuchatelské, Bielské a Murtenské, všechna jsou propojena, a tak je můžete objevovat třeba z lodi. Okolí láká i k nenáročným cyklovyjížďkám a zapomenout byste neměli ani na degustace místních vín. Více o Bielu, kde se setkává německy a francouzsky mluvící část Švýcarska, proto se tu také důsledně používají oba názvy Biel/Bienne.

Bližší informace naleznete zde.


Dobroty z údolí Emmental

Proslulý sýr, kterému dalo údolí jméno, ale i oblíbené tradiční sušenky Kambly můžete ochutnat při toulkách tímto regionem. Návštěvnické centrum sušenek Kambly se nachází ve vesničce Trübschachen a můžete zde zdarma ochutnat 100 druhů výrobků. Vydat se sem můžete i na elektrokole po trase Herzroute, celý region nabízí velké množství nejrůznějších cyklostezek právě pro elektrokola.

Bližší informace naleznete zde.


Hotel, ve které jste jedinou hvězdou vy

Rádi se kocháte naprosto unikátními a úchvatnými výhledy do krajiny z vašeho hotelového pokoje? V tom případě se vydejte do regionu Appenzell, kde naleznete hotel Null Stern se špičkovými výhledy, a ve kterém jste jedinou hvězdou vy.

Bližší informace naleznete zde.


Výletní okruhy se Swiss Travel Passem

Se Swiss Travel Passem můžete cestovat nejen v celé síti vlaků, poštovních autobusů, lodí a MHD v 90 městech, navštívit více než 500 muzeí, ale absolvovat i okružní výlety s využitím lanovek. V roce 2018 jsou zahrnuty hned tři proslulé vrcholy. Jedním z nich je okruh na Rigi, přezdívanou Královnou hor. Při cestě využijete lanovku, dvě různé zubačky i loď. Dalším nádherným výletem je výlet CabriO lanovkou na Stanserhorn. Poslední novinkou je pak cesta na vrchol Schilthornu, do místa spojeného s Jamesem Bondem. Všechny výlety lze zvládnout s třídenním Swiss Travel Passem a ubytováním v jednom místě v oblasti Lucernského jezera.

Bližší informace naleznete zde.


Pobyt v ráji

Pokud máte rádi přírodu a hory a nepotřebujete se každý den pomazlit pohledem na svého čtyřkolového miláčka, pak bude i pro vás ideální dovolená v hotelu Belalp. Dopravíte se sem z Blattenu, posledního místa, kam můžete dojet autem. Dál už musíte lanovkou nebo pěšky. Cesta od lanovky k hotelu trvá půlhodinku a vede po vrstevnici. Hotel samotný nabízí perfektní servis a nádherné výhledy na panoramata walliských Alp a Aletschský ledovec. Veden je česko-švýcarským párem.

Bližší informace naleznete zde.


Jedinečná dovolená v objetí čtyřtisícovek

Možná jste netušili, že právě Švýcarsko je v Evropě zemí s největším počtem čtyřtisícovek, tedy vrcholů s výškou nad 4 000 m n. m. Najdete jich tady celkem 48 a z nich 47 leží v kantonu Wallis. Vaší pozornosti by neměla uniknout místa jako Zermatt, Saas-Fee, Aletsch, Crans-Montana, Veysonnaz, kde se můžete kochat pohledem na ty nejvyšší horské velikány a ledovce.

Bližší informace naleznete zde.


Glacier 3000

Výlet z Les Diablerets na Glacier 3000 propojuje mnoho různorodých zážitků. Absolvovat ho mohou jak zdatní horalé, tak ti, kteří se chtějí jen docela pohodlně pokochat výhledy na okolní vrcholy. K restauraci, která je projektem proslulého architekta Maria Botty vás doveze kabinová lanovka ze sedla Pillon. Sportovně založení se sem mohou vydat ale i po ferratě a dolů třeba túrou přes ledovec k jezeru Derborance. Adrenalin si užijí i pohodlnější turisté, kteří se mohou od vrcholové stanice projít po visutém mostě na špici Col de Rouge.

Bližší informace naleznete zde.


Čokoládový vlak

To vážně není žert a nejde o vláček z čokolády, ale vlak, který vás z Montreux dopraví do čokoládovny Cailler. Tam vám odhalí tajemství výroby čokolády, kterou zde budete moci i dosyta ochutnat. Cestou vás ještě čeká zastávka v malebném městečku Gruyères s návštěvou sýrárny. V jediném dnu tak užijete hned tři švýcarské fenomény – čokoládu, sýr a vlak.

Bližší informace naleznete zde.


Návštěvnické centrum Kambly

Emmental, pohádkové údolí pod zelenými kopečky ve východním cípu kantonu Bern, je světově proslulý především lahodným děrovaným sýrem. Mnohem méně je známo, že odtud putuje do světa ještě jedna lahůdka: sušenky Kambly. Pekárna v Trubschachenu však není jen tak ledajaká fabrika. Ve firemním obchodě a návštěvnickém centru totiž najdete několik řad regálů napěchovaných desítkami druhů sušenek. Přitom takřka od každé příchuti tady lze donekonečna (a zdarma!) ochutnávat. Kromě mlsání si zde můžete vyzkoušet pod odborným dohledem také pekařské řemeslo.

Bližší informace naleznete zde.


Regionální karty

Řada oblastí nabízí regionální karty pro místní dopravu, lanovky, různé atrakce a turistické cíle. Záleží vždy na tom, kolik dnů a jak aktivních plánujete strávit v jednom regionu. Karty mají různé názvy např. Lucern a oblast Lucernského jezera nabízí Tell Pass.

Bližší informace naleznete zde.


Lanovky pro ubytované zdarma

Stále více regionů nabízí v létě svým hostům využívání lanovek zdarma. A patří k nim i ta nejproslulejší střediska – Sv. Mořic, Scuol, Samnaun, Davos, 4 údolí ve Wallisu, Villars, Les Diablerets, Saas-Fee a další. Na našich stránkách najdete vždy aktuální přehled. Až budete vybírat místo pro váš pobyt, zvažte i tyto nabídky. Mohou významně pozitivně ovlivnit rozpočet vaší dovolené a obohatit ji o vrcholové zážitky.

Bližší informace naleznete zde.


Food Festival na basilejském nábřeží

První basilejský Street Food Festival se koná ve dnech 20.-22. 4. 2018 na Klybackquai. Celkem na vás čeká 55 stánků s nabídkou světové kuchyně, dále také bary s koktejly, pivem a vínem. Navíc pokud se v Basileji ubytujete v hotelu, obdržíte městskou kartu, se kterou budete mít MHD zdarma, ale i spoustu dalších výhod.

Bližší informace naleznete zde.


Architektonické skvosty

Výstava „Mario Botta. Spazio Sacro", která představuje 22 církevních staveb Maria Botty se koná k výročí jeho 75. narozenin v rodném Ticinu v umělecké galerii Casa Rusca v Locarnu ve dnech 25. 3.–12. 8. 2018.

Bližší informace naleznete zde.


Selfie s Einsteinem

Jedinečné selfie si můžete pořídit při procházce Bernem po stopách Alberta Einsteina. V Bernu prožil tento proslulý vědec velkou část života. Můžete tady navštívit i jeho muzeum, které je přímo ve Starém městě nebo se vydat po Einsteinových stopách s průvodcem.

Bližší informace naleznete zde.


Za jazzem do vinic nad Ženevským jezerem

Pokud zatoužíte po jarní atmosféře na riviéře Ženevského jezera, můžete zážitek spojit i s návštěvou koncertu. 36. ročník jazzového festivalu Cully Jazz Festival se koná ve dnech 13. – 21. 4. 2018 ve stejnojmenné vesničce Cully na břehu Ženevského jezera.

Bližší informace naleznete zde.


Děti mají ubytování zdarma

Vaše děti ve věku do 15 let se mohou zdarma ubytovat v pokoji svých rodičů a také bezplatně stravovat v hotelech provozovaných KWO v oblasti Grimselu v měsících květen, červen a říjen.

Bližší informace naleznete zde.


Basel World 2018

Na veletrhu hodinek Basel World nechybí žádný odborník ani nadšenec. Právě tady se představují novinky a aktuální trendy. Tato jedinečná přehlídka se koná ve dnech 22. - 27. 3. 2018 v Basileji.

Bližší informace naleznete zde.


Xtreme Verbier Switzerland 2018

Tyto extrémní závody ve sjezdu jsou výzvou pro všechny freeridery i jejich obdivovatele. Pokud chcete být při tom, vydejte se 31. 3. 2018 do alpského střediska Verbier v kantonu Wallis. Závody Xtreme Verbier Switzerland 2018 se konají ve dnech 31. 3. – 8. 4. 2018.

Bližší informace naleznete zde.


Jarní toulky Ticinem a výstava kamélií

Zima se Vám zdála už dost dlouhá a toužíte po pohlazení jarními paprsky a potěšením z pohledu na jasné barvy květů, pak se musíte vydat do Ticina. čekají vás tady zlaté květy mimóz a růžové a červené květy kamélií to vše na pozadí zasněžených hor. Můžete navštívit i výstavu kamélií, která se každoročně koná v Locarnu ve dnech 21. – 25. 3. 2018.

Bližší informace naleznete zde.


Jungfrau Travel Pass u ČEDOKu výhodněji.

Cestovní kancelář CK ČEDOK pro své klienty připravila pro rok 2018 síťové jízdenky Jungfrau Travel Pass za zvýhodněné ceny oproti nákupu stejného typu jízdenky ve Švýcarsku.

Bližší informace naleznete zde.


Speciální nabídka k Art Basel

Art Basel je bezpochyby jednou z nejdůležitějších mezinárodních uměleckých událostí. Basel Tourism společně s Art Basel si pro Vás připravili speciální balíček ubytování se vstupem již od CHF 138,- pro víkend 15. – 17. 6. 2018.

Bližší informace naleznete zde.


Fondue gondola u Interlakenu

Vychutnejte si neobvyklý gurmánský zážitek – šampaňské a sýrové fondue v gondole s výhlem na Spiez a Thunské jezero. Exkluzivní nabídka Veuve Clicquot Fondue Gondola od hotelu Strandhotel Belvédère Vám rozhodně zajistí nezapomenutelný zážitek ze Švýcarska.

Bližší informace naleznete zde.


Nová Basel Card

Basilej připravila pro své návštěvníky novou kartu Basel Card, kterou obdrží při check-inu v hotelu a opravňuje je k volnému využití městské dopravy, připojení wi-fi a poskytuje 50% slevu na vstupy do muzeí, ZOO a divadla. Další slevy jsou na komentované prohlídky města a projížďky lodí po Rýně.

Bližší informace naleznete zde.


Nejstrmější otevřená lanovka Evropy – Gelmerbahn

Jízdenky na nejstrmější otevřenou lanovku v Evropě Gelmerbahn a také na Triftbahn v regionu Grimselwelt lze nyní nové zakoupit také elektronicky.

Bližší informace naleznete zde.


Nové apartmány společnosti Interhome ve Vercorin

Interhome otevřela apartmánovou rezidenci v alspkém styku ve Vercorin v údolí Val d’Anniviers ve Wallisu. Mimimořádně půvabné údolí není zaplaveno turisty a užijete si tu opravdové Švýcarsko.

Bližší informace naleznete zde.


Muzejní noc v Basileji

V pátek 19. 1. 2018 se bude ve švýcarském městě muzeí konat muzejní noc, během které bude otevřeno více jako 40 muzeí až do dvou hodin ráno.

Bližší informace naleznete zde.


Vogel Gryff a Fasnacht v Basileji

Basilej se nově pyšní zápisem do nehmotného dědictví UNESCO a sice díky svému masopustu Basler Fasnacht, který začíná 19. 2. 2018 a první akce Vogel Gryff proběhne již 20. 1. 2018.

Bližší informace o akci Fasnachtu v Basileji naleznete zde.
Bližší informace o akci Vogel Gryff naleznete zde.


Lyžování za úplňku v Saas-Fee

Pokud se vám zimní dny zdají pro vaši dovolenou zdají příliš krátké, tak se vydejte na lyže do alpského střediska Saas-Fee v kantonu Wallis, kde je v nabídce lyžování za úplňku.

Bližší informace naleznete zde.


Belle Epoque Week v Kanderstegu

V alpské vesničce Kandersteg se budete ve dnech 21. – 28. 1. 2018 cítit jako v době před 100 lety, bude zde totiž probíhat tradiční akce Belle Epoque Week, která vám dá zapomenout na všechny současné lyžařské vymoženosti.

Bližší informace naleznete zde.


Snídaně nebo fondue v lanovce

Lanovky vás nejen dopraví na horské velikány, ale můžete si v nich také pochutnávat. Když se kabiny promění v komorní pojízdné restaurace, o nezapomenutelný zážitek bude určitě postaráno. Ve středisku Crans-Montana můžete ve vybraných dnech v lanovce posnídat, v Saas-Fee si tu můžete vychutnat fondue.

Bližší informace naleznete o snídani v lanovce naleznete zde.
Bližší informace naleznete o fondue v lanovce naleznete zde.


Závod čarodějnic Belalp Hexe

Vydejte se nebo se i zúčastněte tradičního závodu čarodejnic Belalp Hexe ve stejnojmenném středisku. Akce je velice oblíbená i u rodin s dětmi. Závod se koná již 13. 1. 2018. K ubytování je možné využít hotel Belalp s nádherným výhledem na Aletschský ledovec.

Bližší informace naleznete zde.


7 nezapomenutelných zážitků

Vydejte se na firemní teambuilding nebo s přáteli ve skupině do Švýcarska a vyzkoušejte některou ze 7 vybraných neobyčejných aktivit. Vychutnejte si například ledově chladný drink v ledovcové jeskyni na Jungfraujochu, navštivte tropický prales v Curychu, projeďte okolí Arosy s husky spřežením nebo se vydejte na výlet se sněžnicemi.

Bližší informace naleznete zde.


Vánoční romantika v Alpách

Vydejte se za vánoční romantikou do Alp - přímo v Grimselpassu můžet využít speciální balíček (23. - 26.12.2017) s brunchem a slavnostní večeří za CHF 270,- Umíte si představit něco romantičtějšího než zůstat vysoko v průsmyku uprostřed zasněžené okolní krajiny?

Bližší informace naleznete zde.


Aqua Mystica v Leukerbadu

Leukerbad, největší termální lázně v Alpách, přicházejí s novinkou Aqua Mystica – zážitek pro všechny smysly – zanořeni v termálním vodě si vychutnáte zážitky obrazové i kulinářské.

Bližší informace naleznete zde.


5 měsíců lyžování v Saas-Fee za 233 CHF

Každý lyžař ocení skipas do Saas-Fee. Za neuvěřitelných 233 CHF tady můžete lyžovat celých 5 měsíců. Cena celoročního skipasu se Vám tak vrátí již po 4 prolyžovaných dnech. Poslední možnost nákupu pro sezónu 2017/2018 je do 17. 12. 2017. Zakoupit lze i v UpGrade variantě WinterCARD Gold, která zahrnuje další zážitky.

Bližší informace naleznete zde.


75. ročník závodu Inferno Rennen

Legendární lyžařský závod: 1.990 metrů převýšení (start je na vrcholu Schilthornu ve výšce 2.790 m n.m., cíl v Mürrenu – 800 m n.m.), 14,9 km je délka závodu. K 75. výročí je připraven speciální program. Uskuteční se «Sir Arnold Lunn Cup» jako separátní závod družstev ještě před konáním samotného tradičního sjezdu. Jeho trasa vede z vrcholu Schilthornu obávaným Kanonenrohr až ke sportovnímu centru Alpinen v Mürrenu. Oceněny budou čtyři nejlepší časy v týmu.

Bližší informace naleznete zde.


Bio lyžařský vlek pro děti v Disentisu

Malí lyžaři se mohou každý čtvrtek od 14.00 do 16.30 nechat vyvézt nahoru jedinečným Bio koňským lyžařským vlekem. Tři koně táhnou malé lyžaře zcela bez elektřiny a hluku. Nahoře si mohou děti koně pohladit a sjet pak šťastně zase zpět do údolí. Pro hosty se zimní kartou pro ubytované je jízda tímto nejspeciálnějším lyžařským vlekem v Graubündenu zdarma.

Bližší informace naleznete zde.


Vánoční trhy vlakem

Vydejte se za kouzelnými vánočními trhy vlakem po trase Grand Train Tour of Switzerland, na které vás čekají trhy například v Curychu, Lucernu, Montreux, Zermattu, Sv. Mořici, Luganu a St. Gallenu. Pro cestu doporučujeme zakoupení jízdenky Swiss Travel Pass.

Bližší informace naleznete zde.


Čokoládovna Camille Bloch otevírá návštěvnické centrum

28. 10. 2017 otevřela čokoládovna Camille Bloch návštěvnické centrum v Courtelary pod názvem Chez Camille Bloch: The world of Ragusa and Torino. Právě Ragusa patří k nejoblíbenějším značkám u Švýcarů i turistů. Centrum se nachází ve francouzské části Švýcarska.

Bližší informace naleznete zde.


Nejkrásnější venkovní vyhřívané bazény

Zahřejte své tělo i duši po dni stráveném v přírodě či na sjezdovkách v bazénech s nádhernými výhledy. Výběr provedli specialisté na zážitky přímo ve Švýcarsku a porovnáván byl především výhled z bazénu.

Bližší informace naleznete zde.


Testy lyží a snowboardů v Saas-Fee

Lyžařské středisko Saas-Fee v kantonu Wallis nabízí do 26. 11. 2017 zdarma testy lyží a snowboardů a navíc přichází i s atraktivním balíčkem Winter Card, který zahrnuje také již skipas.

Bližší informace o Skitestech naleznete zde.
Bližší informace o Winter Card naleznete zde.


Dětí lyžují v Zermattu zdarma

Světoznámé alpské středisko Zermatt letos rodiny s dětmi určitě potěší. Děti do 9 let zde totiž lyžují v doprovodu svých rodičů zdarma, nutné je mít skipas s fotografií.

Bližší informace naleznete zde.


Nový sezonní skipas TOP4-SKIPASS

Lyžařské regiony Adelboden-Lenk, Gstaad, Jungfrau Ski Region a Meiringen-Hasliberg si společně připravili pro své hosty v zimní sezoně 2017/2018 nový sezonní skipas, který se platný na všechny tyto 4 lyžařské regiony, které dohromady nabízejí 666 km sjezdovek. Do 15. 12. 2017 je navíc možné tento skipas pořídit za speciální cenu 666,- CHF.

Bližší informace naleznete zde.


AQUATIS - největší evropské akvárium sladkovodních ryb

Lausanne otevírá největší akvárium sladkovodních ryb v Evropě. V expozici budou nejen akvária, ale i terária. Návštěvníci se mohou na místě seznámit s vodní faunou i flórou 5 kontinentů. V expozici bude více než 50 akvárií, vivárií a terárií s celkem 2 miliony litry vody. Prohlídka obohatí odborníky i běžné návštěvníky a rodiny s dětmi.

Bližší informace naleznete zde.


Magic Pass – skipas pro celkem 25 středisek

1.000 kilometrů sjezdovek, 14 snowparků a více než 100 horských restaurací činí tento roční skipas opravdu magickým. Cena skipasu začala na 359 CHF a zvyšuje se směrem k začátku sezony. Zahrnuje celkem 25 lyžařských středisek v kantonech Fribourg, Vaud, Wallis, Neuenburg a Bern.

Bližší informace naleznete zde.


Marc Chagall v Kunstmuseu Basel

16. 9. byla v nové budově Kunstmusea v Basileji zahájena výstava raných děl Marca Chagalla. Výstava představuje díla ze sbírek Kunstmusea Basel, nadace Im Obersteg, ale i z dalších soukromých a veřejných sbírek a je doplněna etnografickými fotografiemi ruského umělce Solomona Judowina. Výstava zde potrvá do 21. 1. 2018. Basel Tourismus připravil speciální balíček pro návštěvníky výstavy, který zahrnuje i ubytování.

Bližší informace naleznete zde.


Výstava Charlese a Raye Eamesových

Dosud nejrozsáhlejší výstavu designerského páru, který je doslova legendou designu 20. století, představuje u příležitosti 110. výročí narození Charlese Eamese ve dnech 30. 9. 2017 až 25. 2. 2018 Vitra Museum ve Weil am Rhein.

Bližší informace naleznete zde.


Výstava Paula Klee v Nadaci Beyeler

Abstraktním dílům Paula Klee je věnována výstava v Nadaci Beyeler v Basileji a navštívit ji můžete ve dnech 1. 10. 2017 až 21. 1. 2018.

Bližší informace naleznete zde.


Podzimní trhy ve švýcarských městech

Podzim je také obdobím trhů, na několik speciálních bychom vás rádi pozvali. Navštívit můžete například trh sýrů v Leukerbadu nebo kaštanovou slavnost v Asconě 7. 10. 2017. Aarau má speciální mrkvový trh, který se uskuteční 1. 11.2017 a v Bonvillars se 28. 10. 2017 koná dokonce trh lanýžů.

Bližší informace o trhu sýrů naleznete zde.
Bližší informace o slavnosti kaštanů naleznete zde.
Bližší informace o trhu lanýžů naleznete zde.
Bližší informace o mrkvovém trhu naleznete zde.


Snow Film Fest 2017

Vydejte se na Snow Film Fest během října až prosince shlédnout celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách. Festival se koná ve více než 200 českých a slovenských městech.

Bližší informace naleznete zde.


Ubytování v rekreačních domech a apartmánech

Pohodlná, ale i úsporná bude dovolená ve Švýcarsku, pokud se ubytujete v prázdninovém bytě nebo domě od Interhome. Jste dokonalými pány svého času. Švýcarská kvalita a naprosté soukromí. Zákaznický servis po telefonu je vám k dispozici 24 hodin denně.

Bližší informace naleznete zde.


Přímým vlakem pohodlně z Prahy na lyže do Švýcarska

České dráhy nabízejí i letos přímé vlakové spojení z Prahy přes České Budějovice do Curychu. Ve vlaku je řazen i přímý lůžkový vůz. Pro české fanoušky lyžování je to skvělá zpráva. Vlak z Prahy vyjíždí v 18:02, v Sargans je v 7:23 a do Curychu přijíždí v 8:20 . Pokud vystoupíte v Sargans a vydáte se např. do Davosu, stíháte tu první ranní lanovku.

Bližší informace naleznete zde.


Magic Pass: 1 skipas na 25 lyžařských středisek s celkem 1 000 km sjezdovek

Sezonní skipas pro 25 lyžařských středisek: Magic Pass je platný od 1. 11. 2017 do 30. 4. 2018 v atraktivních destinacích západního Švýcarska. Jeho cena se mění podle data objednání: od března do září 2017 je to 359 CHF (249 CHF pro děti do 16 let) a nabídka je limitovaná. Od října stojí Magic Pass 1 299 CHF (799 CHF pro děti do 16 let). Za dalších 200 CHF (100 CHF pro děti do 16 let) lze skipas využít také v průběhu prodloužené sezony v areálu Glacier 3000.

Bližší informace naleznete zde.


Snídaně s Jamesem Bondem na Schilthornu

Začněte den skleničkou prosecca ve výšce 2 970 m n. m. Populární James Bond Brunch uspokojí každý den od 8:00 do 14:00 všechna vaše přání v otáčivé restauraci Piz Gloria se 360 stupňovým výhledem. Pokud se sem chystáte ještě v roce 2017, kdy slaví Schilthorn 50 let, můžete využít nabídky Happy Birthday a cestovat v den svých narozenin na vrchol zdarma.

Bližší informace naleznete zde.


Zimní gastronomie

Součástí kultury je bezesporu i gastronomie. Co by nám nemělo uniknout při ochutnávání zimního Švýcarska? Vydatná přesnídávková polévka Gerstensuppe. Nápoje pro zahřátí jako Schümli Pflümli, Kaffee fertig nebo Kaffee Lutz. A samozřejmě tradiční sýrové pokrmy raclette nebo fondue.

Bližší informace naleznete zde.


Fasnacht – švýcarský fenomén

V rámci après-ski se můžete vydat na Fasnacht, který si Švýcaři opravdu užívají a organizují pro sebe. Turistům je ale povoleno přihlížet a poznat Švýcarsko jinak. K nejpopulárnějším karnevalovým městům patří Basilej (19.–22. 2. 2018) a Lucern (8.–13. 2. 2018). Magickou atmosféru prožijete při Tschäggättě 3. února 2018 v údolí Lötschental ve Wallisu. V Engadinu zase slaví 1. března 2018 Chalandamärz.

Bližší informace naleznete zde.


Bruslení

Ve Švýcarsku se velké popularitě těší i bruslení. V centru Davosu a Interlakenu najdete celý areál s mnoha vzájemně propojenými kluzišti. Také Lucern má přímo u KKL kluziště. Lahůdkou jsou pak turistické stezky upravované v zimě pro bruslaře. Nejdelší najdete v Albule a stále více příznivců si získává i bruslařská stezka u Scuolu.

Bližší informace naleznete zde.


Český SNOWfest, Davos 2018

Další ročník SNOWfestu, kempu zaměřeného na vysokohorské lyžování s tradicí od roku 2008, proběhne letos v oblasti Davos Klosters. Osobnosti freeridu a horští vůdci budou se svými skupinami vyrážet za nejlepším prašanem do všech pěti napojených lyžařských areálů. A proč Davos? Je hned několik důvodů: Konal se tam první SNOWfest přesně před deseti lety a vedle sjezdového lyžování nabízí i velmi pěkný terén pro skitúry. A také proto, že je z Česka velmi dobře dostupný jak autem, tak především vlakem – i letos se totiž pojede pojízdným hotelem, lůžkovým vlakem Českých drah, který vyjede z Prahy vpodvečer, aby vyspalé účastníky vyplivl pod sjezdovkami ještě před devátou ranní a ti si tak mohli užít plnohodnotný lyžařský den.

Bližší informace naleznete zde.


Festival jablek v Thurgau

Ve dnech 9. – 23. 9. 2017 probíhá v městečku Altnau v kantonu Thurgau u Bodamského jezera festival jablek s bohatým programem a speciálními jablečnými cyklotrasami, geocachingem a dalšími aktivitami.

Bližší informace naleznete zde.


Bezplatné ubytování pro vaše děti

V září a v říjnu 2017 bydlí děti v pokoji rodičů v hotelu Handeck v oblasti Grimselwelt zcela zdarma. Také dětská jídla k večeři a dětské buffet je bezplatné.

Bližší informace naleznete zde.


Dny balónového létání v Toggenburgu

Každé dva roky se v Ebnat-Kappel konají Mezinárodní dny balónového létání, ty letošní se konají ve dnech 21. – 24. 9. 2017 a nabízejí atraktivní program pro děti i dospělé. Vydejte se i vy na tuto akci a užijte si den plný zábavy, akce začíná 21. 9. v 17:00.

Bližší informace naleznete zde.


Návštěvnická karta OSKAR u Bodamského jezera

Východní Švýcarsko připravilo pro své návštěvníky novou návštěvnickou kartu s názvem OSKAR, se kterou máte za cenu 10 CHF řadu aktivit a veřejnou dopravu bez žádných dalších doplatků.

Bližší informace naleznete zde.


Podzimní festival v Luganu

Lugano tradičně slaví konec dlouhé sezony podzimním open-air festivalem, který se letos bude konat od 29. 9. do 1. 10. 2017. Návštěvníci jsou zváni k procházce pěší zónou v centru Lugana, která nabízí nespočet malebných uliček s restauracemi grottini (nabízejících lokální kuchyni a produkty), například Büsecca (ticinská kuřecí polévka se zeleninou), uzeniny Luganiga, regionální vína a další. Na podzimním festivalovém trhu najdete místní produkty včetně sýrových a salámových specialit, džemů, cukrovinek, vín a likérů. V místním lihovaru je též možné shlédnout proces výroby grappy.

Bližší informace naleznete zde.


Návštěvnická karta Arosa Card

V případě ubytování v alpském středisku Arosa, obdrží ubytovaní alespoň na jednu noc v hotelech, prázdninových bytech a kempech návštěvnickou kartičku Arosa Card, která je platná na lanovky Arosa-Weisshorn a Hörnli-Express a místní dopravu. S kartičkou mají její držitelé další aktivity zajištěné zdarma.

Bližší informace naleznete zde.Geneva Lake Festival

Od 3. až do 13. 8. 2017 se v Ženevě uskuteční Geneva Lake Festival, který představí svým návštěvníkům to nejlepší z nočního života města – skvělé jídlo z celého světa, různé atrakce, koncerty a další aktivity. V sobotu 12. srpna je na program velký ohňostroj Grand Fireworks.

Bližší informace naleznete zde.SlowUp Bodensee

SlowUp je slavností všech cyklistů, bruslařů a koloběžkářů. V době akce se totiž uzavřou silnice v regionu pro auta a slouží pouze těm, kteří spoléhají na vlastní pohon. V neděli 27. 8. 2017 se akce koná v okolí Bodamského jezera. Akce slowUp je ve Švýcarsku velice populární a během roku ji můžete zažít na více místech, kalendář všech slowUp akcí ve Švýcarsku najdete zde.

Bližší informace naleznete zde.Basel Rhine Swim

Město Basilej a jeho obyvatele milují řeku Rýn, která protéká přímo srdcem města. Během léta můžete vidět místní obyvatele, kteří se vydají například na cestu do práce vlastními silami po řece. Přijdou k řece, pečlivě složí své oblečení do speciálního igelitového batůžku ve tvaru rybičky, zarolují ho, dají si ho na záda a zamíří po proudu řeky. Oblečení v batohu zůstane dokonale suché a batůžek navíc funguje jako bójka, která na plavce upozorňuje lodě plující kolem. Jak velké oblibě se tato zábava těší se můžete přesvědčit při největší akci Basel Rhine Swim, která se koná 15. 8. 2017.

Bližší informace naleznete zde.Augusta Raurica Roman Festival

Římské vykopávky nedaleko od Basileje zatraktivňuje místní muzeum. Vše je pojato velmi autenticky, a během festivalu Augusta Raurica Roman Festival ve dnech 26. – 27. 8. 2017 se můžete na chvíli přenést do dávných dob. Návštěvu určit