úvod

Železnice s nejvýše položenou železniční stanicí v Evropě ve výšce 3 454 m n. m. na Jungfraujochu. Posledních 8 km je ve skále. Nad stanicí je pak vybudována vyhlídková plošina. Ve skalním areálu najdete ale i výrobu čokolády Lindt, restaurace, kino, expozici k historii stavby i ledovou jeskyni. Železnice Jungfraubahnen vás ale dopraví i na další turistické cíle v oblasti, z nichž zejména Schynige Platte ještě není českými turisty příliš objevena. Vyjíždí se z Wildersvillu a výhledy po cestě jsou úžasné! Nahoře vás čeká řada tras pro pěší výlety, ale i alpská botanická zahrada a také alphornisté. Harder Kulm, vrchol nad Interlakenem s nedávno vybudovanou vyhlídkovou terasou nabízí toto léto také večerní jízdy lanovkou. Dalším tipem je výlet na First a odtud na Faulhorn a zpět do Grindelwaldu nebo na Grosse Scheidegg.

​
Jungfrau Travel Pass u ČEDOKu výhodněji

Cestovní kancelář CK ČEDOK pro své klienty připravila pro rok 2019 prodej jízdenky Jungfrau Travel Pass za zvýhodněné ceny oproti nákupu stejného typu jízdenky ve Švýcarsku. Jízdenka Jungfrau Travel Pass je síťová jízdenka, se kterou můžete neomezeně cestovat v síti železniční společnosti Jungfraubahnen po určitý po sobě jdoucí počet dní. Jízdenku je možné zakoupit na 3 až 8 dní cestování s možností dokoupení výletu na Jungfraujoch za CHF 61,-.

Bližší informace o jízdence Jungfrau Travel Pass a její ceník naleznete v PDF zde.


World Snow Festival v Grindelwaldu

Sochy z ledu a sněhu mohou návštěvníci Grindelwaldu obdivovat na World Snow Festivalu, který se uskuteční v regionu Jungfrau ve dnech 15. – 20. 1. 2018.

Bližší informace naleznete zde.


Earlybird Skipass

Získejte slevu až 20 % při koupi sportpasu (na 2 až 14 dní) minimálně 21 dní před začátkem jeho platnosti během zimní sezony 2017/18. Sportpasy lze zakoupit pouze on-line a jsou k dispozici v limitovaném množství. Tak do toho!

Získejte svůj zlevněný skipas nyní zde.


Dolů z Firstu můžete letět jako orel

«First-Glider» je nová atrakce na Firstu, domovské hoře Grindelwaldu. Zdá se jako by zájemce o adrenalin snášel dolů pták. Najednou se mohou do údolí spouštět na 700 m dlouhém laně až 4 osoby současně. Nabídka doplňuje oblíbený «First-Flieger».

Bližší informace naleznete zde.


Navazující jízdenka na Jungfraujoch – Top of Europe

Železnice Jungfrau se řadí k nejimpozantnějším počinům v konstrukci horských železnic v mezinárodním měřítku a i dnes je stále považována za mistrovský kousek železniční technologie. Šplhá se z Kleine Scheideggu skrz skálu Eigeru a Mönchu na nejvýše položené evropské nádraží Jungfraujoch – Top of Europe v 3 454 m n. m. Získejte 50% slevu na navazující jízdenky, pokud jste držitelem sportpasů Grindelwald- Wengen nebo Jungfrau anebo permanentních karet na turistiku nebo sáňkování platných 3 nebo více po sobě jdoucích dní.

Bližší informace naleznete zde.


First Flyer included

800 metrů ocelového lana, až 50 metrů nad zemí a rychlost až 84 kilometrů za hodinu – First Flyer slibuje čistý adrenalin. Pro rychlý sjezd z Firstu na Schreckfeld budete sedět v bezpečném sedle. Let je ukončen pružinovým zařízením. Až čtyři lidé najednou se mohou spustit dolů na gigantickém laně. Tato celoroční atrakce je v Evropě zcela ojedinělá.

Bližší informace naleznete zde.


Nejdelší sáňkařská dráha na světě

Celé dvě a půl hodiny musejí sáňkaři táhnout své sáňky do kopce, než se mohou spustit na „Big Pintenfritz“, nejdelší sáňkařskou dráhu světa. Na start na Faulhornu (2 680 m n. m.) lze z Firstu dojít pouze pěšky. Výstup je dlouhý, ale vzrušující sjezd do údolí je fantastický. Nejodvážnější sáňkaři sjedou 15kilometrovou vzdálenost za přibližně 30 minut. Za předpokladu, že neopustí trať, například při zastávce na občerstvení v horské restauraci Bussalp.

Bližší informace naleznete zde.


Lauberhorn Live – nejdelší sjezd Světového poháru v alpském lyžování

Po legendárních závodech Lauberhornrennen, které se konají 12. – 14. 1. 2018 patří trať nejdelšího sjezdu Světového poháru vám. Vyzkoušejte si 4,5kilometrový sjezd z vrcholu Lauberhorn ve výšce 2 472 m n. m. do vesničky Wengen, kde není automobilový provoz. A změřte si vaši rychlost!

Bližší informace naleznete zde.


Úprava sjezdovek rolbou

Vydejte se na sjezdovky jinak, než na lyžích. V Jungfrau regionu máte nyní možnost zúčastnit se úpravy sjezdovek místním rolbou. Začíná se v 16:00 a končí se za tmy a rezervace je nutná.

Bližší informace naleznete zde.


Snow tubing na Winteregg

Když vyjedete z Lauterbrunnen lanovkou a dál budete pokračovat vláčkem do Mürrenu, ocitnete se ve Winteregg. Tady pro vás Jungfraubahnen přichystaly novou atrakci a sice jízdu na pneumatikách. Trať je dlouhá 250 metrů. Zábava je určena malým i velkým a můžete se sem vydat i večer a návštěvu spojit třeba s fondue večeří.

Bližší informace naleznete zde.


Balíčky „Meedweek Special“

Pro letošní sezónu si pro vás Jungfraubahnen společně s hotely v regionu Jungfrau připravily speciální nabídku na dobu od pondělí do neděle. Balíčky zahrnují skipas a jsou vytvořeny na 2 noci a 3 dny lyžování, 3 noci a 4 dny lyžování nebo 4 noci a 5 dnů lyžování. Rezervovat lze pouze online.

Bližší informace naleznete zde.


Sáňkařská dobrodružství v Jungfrau

Jungfraubahnen nabízí svým zimním návštěvníkům speciální skipasy zahrnující také možnost jízdy na alpských sáňkách. Sáňkování se zde těší velké oblibě a jde o trochu jinou zábavu, než jak ji známe z českých kopečků. Tady jsou sjezdy dlouhé, nejdelší je 14 km z Faulhornu do Grindelwaldu. V nabídce máte Jungfrau Region Hiking & Sledging Pass, Grindelwald – Wengen sledging day pass a Grindelwald - First sledging pass.

Bližší informace naleznete zde.


Halfpipe ve White Elements Parku na Firstu

Freestylový park White Elements Parku ve Firstu bude obohacen o 130 m dlouhou a 5,7 m vysokou Halfpipe. Na First se dostanete kabinkovou lanovkou z horské vesničky Gindelwaldu za 25 min.

Bližší informace naleznete zde.


First Cliff Walk - horský okruh s jedinečnými výhledy

Přímo u horní stanice lanovky Firstu očekává návštěvníky spektakulární okružní stezka. Ta zahrnuje skalní stezku, jedinečný visutý most a stezku na vyhlídku s výjimečným výhledem na Eiger. Na stezce, která je přístupná zdarma a zvládne ji každý, vám stoupne adrenalin v krvi.

Bližší informace naleznete zde.
Informace o Jungfraubahnen v létě.Interlaken + Jungfraubahnen mapa

Jungfrau Railways
Harderstrasse 14
CH-3800 Interlaken
T. +41 (0)33 828 71 11
F. +41 (0)33 828 72 64
E-mail: info@jungfrau.ch
WEB: www.jungfrau.ch